Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #85

Renault udowodnił na Nurburgringu, jak szybkim hatchbackiem jest Renault Megane R.S. Trophy-R. Oto zestawienie najciekawszych liczb tygodnia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


300

Megane RS

Laurent Hurgon za kierownicą Renault Megane RS Trophy-R pokonał północną pętlę w czasie 7 minut i 40 s, pokonując rekord ustanowiony przez Hondę Type R (7 minut i 43,8 s). Najnowsza wersja francuskiego hatchbacka ma 300 koni pod maską z 4-cylindrowej jednostki o pojemności 1.8 l, jest bardziej aerodynamiczna oraz odciążona o 130 kg. Inżynierowie dopracowali również zawieszenie auta. Megane w sportowej wersji do sprzedaży trafi w limitowanej liczbie egzemplarzy jeszcze w tym roku.

A tak wygląda zapis rekordowego przejazdu:

330

Corsa-e

Zadebiutował Opel Corsa w wariancie elektrycznym. Corsa-e powstała na płycie CMP i jest bliźniakiem Peugeota 208. Posiada akumulator o pojemności 50 kWh, który można naładować za pomocą szybkiej ładowarki do poziomu 80% w zaledwie 30 minut. Producent zapewnia, iż na w pełni naładowanym akumulatorze przejedziemy 330 km.

Księga zamówień zostanie otwarta za kilka tygodni, a oficjalna prezentacja nastąpi na targach we Frankfurcie we wrześniu. Wtedy też poznamy Corsę z silnikiem benzynowym oraz dieslem.

3

Niki Lauda

Ten tydzień przyniósł również smutną wiadomość dla wszystkich fanów Formuły 1. W wieku 70 lat zmarł Niki Lauda, genialny austriacki kierowca i legenda królowej motorsportu. Lauda zdobył mistrzostwo w F1 trzykrotnie: w 1975, 1977 i 1984 roku. Zasłynął z niezwykłej rywalizacji z Jamesem Huntem oraz hartu ducha, który pomógł mu oszukać śmierć po ciężkim wypadku na torze, kiedy to jego bolid uległ całkowitemu spaleniu, a on sam doznał poważnych oparzeń. Do końca życia Lauda był blisko związany z Formułą 1, pracując m.in. jako konsultant w Ferrari, czy ostatnio pełniąc funkcję dyrektora w teamie Mercedesa.

55

Superb hybryda

W ofercie Skody pojawi się niebawem odświeżona Superb z napędem hybrydowym typu plug-in. Pojazd wykorzystuje benzynową jednostkę 1.4 TSI, a łączna moc zestawu z elektrycznym motorem wynosi 220 KM. Na samym prądzie zasięg topowej limuzyny – będzie dostępna także w kombi – sięga 55 km. Sprzedaż ruszy na początku 2020 roku. Więcej o niej tutaj.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze