Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin On Her Majesty’s Secret Service DBS Superleggera

Film „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” skończył 50 lat. To był wystarczający powód dla brytyjskiej marki, by przygotować edycję specjalną modelu DBS Superleggera.

Klasyczny filmowy DBS z 1969 roku miał oliwkowo-zielony lakier

Poruszał się nim obsadzony w roli Bonda po raz pierwszy i jedyny – George Lazenby. Dlatego jubileuszowy DBS Superleggera utrzymano w podobnym odcieniu. Dodatkowo Aston Martin ma kilka wyróżniających elementów w nadwoziu, które czynią go absolutnie wyjątkowym. To karbonowy splitter i specjalnie z tej okazji zaprojektowany grill. Moim zdaniem „robotę robią” kute felgi. Są przepiękne.

We wnętrzu także nie zabrakło inspiracji pojazdem z filmu sprzed lat

Wśród zastosowanych materiałów znalazły się alcantara i skóra, którą obszyto czerwoną nicią. O wrażenia akustyczne zadbała marka Bang & Olufsen. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowych tabliczek, które podkreślają wyjątkowość coupe.

Za to pod maską bez żadnych zmian

Przedstawiciele producenta uznali, że 725 koni mechanicznych i 900 Nm, jakie oferuje 5,2-litrowa jednostka V12 bi-turbo z 8-stopniowym automatem ZF, powinno zadowolić zarówno miłośnika brytyjskiej marki, jak i fana bondowskiej serii o super agencie. Oliwkowo-zielony Aston Martin DBS Superleggera przyspiesza do setki w 3,4 s i bez większego problemu rozpędza się do 340 km/h. Napęd trafia na tylną oś z systemem wektorowania momentu obrotowego.

To edycja mocno limitowana

Produkcja Astona Martina On Her Majesty’s Secret Service DBS Superleggera będzie ograniczona w sumie do 50 egzemplarzy na całym świecie. Każdy z nich wyceniono dokładnie na 300 007 funtów (czyli ok. 1 472 000 zł). Zamawiający muszą uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ dostawy do klientów przewidziano na 4 kwartał roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze