Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ford Focus ST w wersji kombi

Po 5-drzwiowym hatchbacku Ford opublikował zdjęcia Focusa ST w nadwoziu kombi. Oto, co o nim wiadomo.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Focus ST kombi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bardziej praktyczna odmiana Focusa ST oferuje te same silniki, co hatchback

To oznacza, że pod maską znajdziemy turbodoładowaną 2,3-litrową jednostkę benzynową EcoBoost o mocy 280 KM i momencie obrotowym 420 Nm. Alternatywą dla niej jest 2-litrowy EcoBlue o mocy 190 KM (400 Nm).

Obydwie jednostki współpracują z 6-manulaną skrzynią biegów, ale EcoBoost jest również oferowany z 7-stopniową automatyczną przekładnią.

Ford Focus St kombi

Kombi w benzynie posiada wszystkie cechy szybkiego hatchbacka, wraz z elektroniczną szperą, zawieszeniem z adaptacyjnymi amortyzatorami oraz sportowym trybem jazdy.

Ford nie opublikował jeszcze danych dotyczących wydajności

Można jednak zakładać, że kombi będzie odrobinę wolniejsze od hatchbacka. Dla przypomnienia jego przyspieszenie do setki wynosi niecałe 6 s.

Focus ST kombi

Stylistycznie Ford Focus ST kombi nie odbiega szczególnie od wariantu ST-Line. Jego unikalne cechy to kratka o strukturze plastra miodu, czarne osłony lusterek, dedykowane felgi oraz okrągłe zakończenia końcówek wydechu.

Zdjęcia z wnętrza koncentrują się na ogromnej przestrzeni ładunkowej

Focus ST kombi

Pojemność bagażnika wynosi 608 litrów, ale po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1653 litrów. Jak wypada pod tym względem na tle konkurentów? Skoda Octavia RS kombi ma 610 litrów (i 1740 l), a Seat Leon ST Cupra – odpowiednio 587 l i 1470 l.

Focus ST kombi

Znamy już jego ceny w Polsce. Focus ST kombi w dieslu zaczyna się od 120 200 zł. Benzynowa odmiana jest droższa i kosztuje od 137 400 zł.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze