Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren GT – idealny na długą trasę

Nowy McLaren GT wyróżnia się lekką konstrukcją, potężnym silnikiem V8 i niespotykaną nigdy wcześniej praktycznością. Oto nowa definicja pojęcia „Grand Tourer”.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


DNA dzieli z modelem Speedtail

McLaren GT

McLaren GT jest kolejnym przedstawicielem marki, który realizuje plan biznesowy producenta z Woking. To superauto dla nowej grupy osób, poszukujących w motoryzacji najwyższych osiągów bez utraty komfortu. Już same wymiary pojazdu mówią nam, że wygoda kierowcy i pasażera były szczególnie ważne dla projektantów. GT mierzy niemal 4,7 długości, co oznacza, że jest dłuższy od każdego innego modelu z gamy Super Series. A to z kolej przekłada się na więcej miejsca w kabinie, w której McLaren zdecydował się na układ z dwoma fotelami.

Silnik zamontowany centralnie

Silnik umieszczono najniżej jak to było możliwe, przez co udało się wygospodarować więcej przestrzeni bagażowej. 4-litrowa turbodoładowana jednostka V8 generuje 620 KM i 630 Nm momentu obrotowego. Napęd na tylną oś przenosi 7-stopniowa dwusprzęgłowa przekładnia. Osiągi są typowe dla McLarena, GT rozpędza się do setki w 3,2 s. Po 9 s. od startu mknie już 200 km/h. Prędkość maksymalna sięga 326 km/h.

McLaren GT

Ciekawostką jest fakt, że ponad 95% maksymalnego momentu obrotowego dostępne jest w szerokim zakresie pomiędzy 3000 –7250 obr./min. Wyprzedzanie tym autem przy każdej prędkości musi być przyjemnością.

Podobnie jak wszystkie modele McLarena, tak i GT wykorzystuje karbonową wanienkę – MonoCell II-T. Dzięki niej auto waży zaledwie 1530 kg.

Nowy McLaren GT

Kabina przystosowana do długich podróży

O wygodę kierowcy i pasażera zadbają elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele z podparciem lędźwiowym. McLaren zoptymalizował je pod kątem pokonywania długich dystansów. We wnętrzu króluje skóra nappa, alcantara, a docelowo znajdziemy też kaszmir.

McLaren GT

Brytyjska manufaktura dumna jest również z zaawansowanego systemu info-rozrywki, ambientowego oświetlenia i szklanego dachu, który dostępny jest w opcji zamiast czarnego panelu z włókna węglowego. Za dodatkową opłatą można zamówić 12-głośnikowy zestaw audio Bowers & Wilkins z subwooferem.

Niebagatelną rolę w komfortowym podróżowaniu odgrywa zawieszenie z Proactive Damping Control. Specjalny system monitoruje nawierzchnię, z wyprzedzeniem 2 milisekund dostosowując amortyzatory do nierówności na drodze. GT poradzi sobie także podczas stromych podjazdów, ponieważ jego 11-centymetrowy prześwit można zwiększyć w razie potrzeby o 2 cm.

Przestrzeń bagażowa może robić wrażenie

McLaren GT

McLaren GT dysponuje dwoma bagażnikami. Ten z tyłu ma 420 litrów, czyli całkiem sporo jak na superauto. Mały schowek z przodu dokłada kolejne 150 litrów do wykorzystania. Dla porównania model 570GT oferował tylko 370 litrów.

Dilerzy sieci McLarena przyjmują już zamówienia. Dostawy do klientów przewidziano na końcówkę tego roku. Cena w Wielkiej Brytanii? 163 000 funtów (ok. 800 000 zł).

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze