Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Urus jeszcze mocniejsze? To możliwe

Lamborghini Urus mocy z pewnością nie brakuje. Włoski producent ma jednak pracować nad jeszcze wydajniejszą wersją swojego sportowego SUV-a. Na drodze pojawi się w ciągu 2 lat.

Lamborghini Urus jest pierwszym SUV-em marki z Sant’Agata Bolognese

Lamborghini Urus

Zadebiutował na rynku w 2018 roku jako najszybszy na prostej, najdynamiczniejszy w zakrętach i najbardziej agresywny stylistycznie SUV na świecie. Król wszystkich SUV-ów – z podwójnie doładowanym V8 o mocy 650 KM pod maską i z ceną rozpoczynającą się od 240 000 euro.

Urus szybko zadomowił się na światowym rynku, przyczyniając się do popularności marki i poprawy wyników finansowych firmy. Lamborghini w zeszłym roku zanotowało wzrost sprzedaży aż o 51% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według oficjalnych danych do klientów trafiło 5750 pojazdów – 1761 z nich stanowił Urus.

Budowa mocniejszej wersji, która utrzymywałaby zainteresowanie pojazdem, wydaje się być zatem sensownym działaniem

Urus

Szczególnie, że w tym roku w Genewie zadebiutował Bentley Bentayga Speed z wzmocnioną jednostką 6.0 W12 o mocy 635 KM. Na horyzoncie jest także Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid, które zaoferuje nabywcy ponad 670 KM i 850 Nm.

Na razie informacja na temat ostrzejszego Urusa pozbawiona jest detali i pochodzi wyłącznie od Jonny’ego Liebermana z magazynu Motor Trend. Można przypuszczać, że SUV w mocniejszym wydaniu przejdzie kurację odchudzającą, co wiąże się z dużą ilością włókna węglowego w nadwoziu. W grę wchodzi nowy pakiet aerodynamiczny, kalibracja trybów jazdy i większe opony. Jeśli chodzi o moc jednostki V8, prawdopodobnie inżynierowie spróbują wycisnąć więcej z turbosprężarek.

Lamborghini Urus

Co istotne, Lamborghini oficjalnie pracuje również nad wersją hybrydową SUV-a. Jego moc może wynieść 680 KM, dzięki napędowi z Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Pod koniec zeszłego roku poznaliśmy również projekt Lamborghini Urus ST-X z przeznaczeniem torowym.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze