Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #83

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia Alfa Romeo bije rekordy na brytyjskich torach, a producent z Maranello liczy pieniądze. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


25

Audi A4

Audi A4 skończyło 25 lat. W ciągu ćwierćwiecza z linii produkcyjnej w Ingolstadt zjechało ponad 7,5 mln sztuk tego modelu. Pomimo rosnącej dominacji SUV-ów i crossoverów, Audi A4 – obecnie już piątej generacji – pozostaje najpopularniejszym modelem marki. W 2018 roku sprzedał się w liczbie ponad 344 500 egzemplarzy, co oznacza, że co piąte sprzedane Audi pochodzi z serii modelowej A4.

10 000

ID.3

Volkswagen ID.3 jeszcze nie jest w sprzedaży, a już ponad 10 000 osób zarezerwowało sobie prawo do jego pierwokupu. Chodzi o wersję specjalną 1ST Edition, która pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2020 roku. Modelem ID.3 Volkswagen inauguruje początek ery elektryfikacji modeli niemieckiej marki. Auto stanie się pierwszym przedstawicielem elektrycznej rodziny ID. Do tej pory poznaliśmy koncepty ID. Crozz, ID. Roomzz i ID Vizzion i ID. Buzz.

3

Alfa Romeo z rekordem na brytyjskich torach

Alfa Romeo postanowiła przypomnieć wszystkim, jak szybki jest ich SUV z 2,9-litrową jednostką V6 Twin-Turbo o mocy 510 KM pod maską. Model Stelvio Quadrifoglio ustanowił 3 rekordy na 3 angielskich torach – Silverstone, Donington Park i Brands Hatch.

Te wyróżnienia są o tyle imponujące, że producent nie wprowadził żadnych modyfikacji w aucie. Włoski SUV ma już na koncie inny rekord na torze Nurburgring. W 2017 roku pokonał słynną północną pętlę Nordschleife w czasie 7 minut 51,7 s., dystansując się od Mercedesa GLC 63 S 4Matic, który uzyskał wynik o 2 sekundy gorszy.

14

Portofino

Ferrari nigdy w historii nie sprzedawało się tak dobrze jak obecnie. Włoska marka rośnie w statystykach i to pomimo braku SUV-a w ofercie. Ten o nazwie Purosangue ma trafić do produkcji w najbliższych 2-3 latach. Mocnym koniem pociągowym marki jest model Portofino z V8 – najtańszy w gamie Ferrari. Jego cena bazowa wynosi niewiele ponad 220 000 euro. Jak donosi raport Ferrari, auta z V8 przyczyniły się do sukcesu marki osiągając wzrost sprzedaży o 30,6%.

W sumie w pierwszym kwartale Ferrari zanotowało wzrost zysków o 14% względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Przekłada się to na sprzedaż 2610 aut wobec 2128 pojazdów w pierwszych 3 miesiącach roku 2018 (wzrost sprzedaży wyniósł więc 23%). Ferrari zyskało na wszystkich rynkach, ale najwięcej w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie – aż 79%.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze