Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen ID.3 – nowy kompaktowy hatchback na prąd

Pierwszy elektryczny model Volkswagena z rodziny ID zadebiutuje co prawda dopiero na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu, ale można już składać na niego zamówienia. W Polsce jego rezerwacja wynosi 5 000 zł.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Skąd w ogóle taka nazwa?

ID.3

Volkswagen ID.3 ma wprowadzić niemiecką markę w erę masowej mobilności. „3” oznacza, że auto jest trzecim strategicznym modelem dla Volkswagena po Beetle i Golfie. Z kolei „ID” odnosi się do nowej rodziny elektrycznych pojazdów, której pierwszym przedstawicielem zostanie właśnie model ID.3.

Na początku do sprzedaży trafi wersja specjalna auta – ID.3 1ST

ID.3

Wstępnie w cenie poniżej 40 000 euro. Pierwsza edycja spotkała się z duży zainteresowaniem klientów Volkswagena w Europie, o czym świadczy ponad 10 000 złożonych depozytów w zaledwie 24 godziny od uruchomienia rezerwacji.

Volkswagen planuje wypuścić na rynek 30 000 egzemplarzy tej wersji auta. Będzie oferowane w 4 kolorach i 3 poziomach wykończenia. Akumulator o pojemności 58 kWh pozwoli pokonać dystans 420 kilometrów na jednym ładowaniu.

Jeśli chodzi o wyposażenie, na pokładzie ID.3 1ST znajdziemy m.in. system obsługi głosowej, nawigację, wyświetlacz HUD, panoramiczny szklany dach, czy reflektory LED. Co więcej, producent obiecuje darmowy pakiet ładowania (do 2000 kWh) w cenie podczas pierwszego roku użytkowania elektryka.

ID.3 z trzema akumulatorami do wyboru

ID.3

Oprócz wspomnianej baterii o pojemności 58 kWh (420 km zasięgu według norm WLTP) są jeszcze: wersja bazowa 45 kWh (330 km) oraz topowa 77 kWh (550 km). Wybór auta z akumulatorem 45 kWh według zapewnień Niemców nie powinien kosztować więcej niż 30 000 euro.

Produkcja seryjna elektrycznego Volkswagena rozpocznie się jeszcze pod koniec 2019 roku. Pierwsze dostawy do klientów przewidziano w połowie 2020 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze