Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Facelifting Skody Superb

Trzecia generacja Skody Superb ma już 4 lata. Czeski producent przygotował lifting swojego flagowego modelu, który w nowej odsłonie zadebiutuje już za niecałe 3 tygodnie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Zmiany stylistyczne będą bardzo subtelne

Facelifting Skody Superb

Przednie LED-owe reflektory zachowają niemal identyczny kształt obecnej wersji, a grill zyska na masywności w porównaniu z aktualnym modelem. Fani Skody dostrzegą również drobną modyfikację z przodu, gdzie diodowe światła przeciwmgielne mają chromowane obramowanie. Łączy je wąski pasek poprowadzony w poprzek zderzaka.

Wizualizacji tyłu auta nie udostępniono

Skoda twierdzi jednak, że zastąpiła logo marki napisem „Skoda” na tylnej klapie. To ruch, który po raz pierwszy zastosowano wobec Kodiaqa GT na rynku chińskim. W Europie nową tradycję kontynuuje model Kamiq oraz Scala.

Wnętrze ma pozostać bez większych zmian

Prawdopodobnie znajdziemy w nim cyfrowy zestaw wskaźników i kamerę 360 stopni. Na pokładzie zadebiutują także nowe multimedia obsługujące systemy Android Auto i Apple CarPlay.

Po raz pierwszy technologia hybrydowa typu plug-in

Odświeżona Skoda Superb zadebiutuje prawdopodobnie w odmianie hybrydowej typu plug-in. Napęd odziedziczy po Volkswagenie Passacie GTE, który wykorzystuje turbodoładowany silnik benzynowy TSI o pojemności 1,4 l i jednostkę elektryczną. Łączna moc układu wynosi 218 KM.

Więcej szczegółów poznamy zapewne 26 maja podczas finału Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, organizowanego w Bratysławie. Od 1993 roku oficjalnym sponsorem imprezy jest czeski producent.

 

Zdjęcie: Skoda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze