Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lykan HyperSport policyjnym radiowozem w Abu Zabi

To superauto powstało w zaledwie 7 egzemplarzach. Jeden z nich od niedawna wchodzi oficjalnie w skład policyjnej floty w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Długoterminowy test

Lykan

4 lata zajęło policji w Abu Zabi, by ostatecznie podjąć decyzję o zakupie Lykana Hypersport. Gwiazda siódmej odsłony serii „Szybcy i wściekli” po raz pierwszy zawitała w stolicy kraju w połowie 2015 roku. W policyjnej liberii i z lampami ostrzegawczymi na dachu dołączy do grupy najdroższych radiowozów świata: Bugatti Veyron, Porsche 918 Spyder, czy Lamborghini Aventador.

Arabskie superauto

Lykan

Za budową Lykana Hypersport stoi libańska firma W Motors. Jego nazwa pochodzi od lycana z Transylwanii – mitycznego stwora z rodziny wilków. Można śmiało powiedzieć, że wygląd koresponduje z nazwą, bo arabskie superauto prezentuje się niezwykle groźnie.

Sercem Lykana jest zmodyfikowany przez RUF-a podwójnie turbodoładowany 6-cylindrowy bokser o pojemności 3,7 l, który generuje co najmniej 740 KM i charakteryzuje się momentem obrotowym na poziomie 960 Nm. Całą tę moc na tylne koła przenosi 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów PDK.

Osiągi są więcej niż imponujące. Lykan jest jednym z najszybszych aut na Ziemi

Lykan

Pierwszą setkę połyka już w 2,8 s, a 200 km/h jest kwestią 9,4 s od startu. Prędkość maksymalna sięga 390 km/h. Imponująca jest również cena – 3,4 mln dolarów. W dużym stopniu tłumaczy ją bardzo bogate wyposażenie wnętrza oraz światła LED-owe z diamentami.

Następcą Lykana HyperSport został Fenyr SuperSport, który jest jeszcze bardziej wydajny i szybszy. Jego produkcję ograniczono do 25 egzemplarzy (rocznie), co czyni go jednak znacznie mniej ekskluzywnym wobec limitowanego do 7 sztuk Lykana HyperSport.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze