Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Jeep Grand Cherokee Trackhawk najszybszym SUV-em na lodzie

Jeep Grand Cherokee Trackhawk zapisał się w annałach imprezy Motor Sports Festival, która odbywa się co roku nad jeziorem Bajkał. 2,5-tonowy SUV ustanowił rekord prędkości na lodzie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Trackhawk

Rekordy są po to, by je pobijać, a napędzany 717-konną jednostką V8 Jeep Grand Cherokee Trackhawk wyjątkowo sprawdza się w sytuacjach, które wymagają sprinterskich umiejętności. Jego możliwości na prostej również są niezwykłe, a podłoże w zasadzie nie ma znaczenia. Właśnie zdał pomyślnie egzamin z szybkiej jazdy po lodzie nad jeziorem Bajkał.

Rekord na lodzie

Zanim Trackhawk przystąpił do realizacji zadania, przeszedł operację odchudzania. Z wnętrza auta usunięto wszelkie niepotrzebne rzeczy, które wpływały na jego masę. Po sprawdzeniu poziomu paliwa, pojazd ustawił się na starcie 12-kilometrowego odcinka. I ruszył do przodu…

Średnia prędkość na dystansie 1 kilometra wyniosła 257 km/h

Prędkość maksymalna była dużo wyższa. Lokalizatory GPS zarejestrowały 280 km/h. To wynik, dzięki któremu Grand Cherokee Trackhawk zyskał tytuł najszybszego SUV-a na lodzie. Warto wspomnieć, że udana próba ustanowienia rekordu została przeprowadzona zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i potwierdzona przez Rosyjską Federację Sportów Samochodowych (RAF). Jest to więc w pełni oficjalne osiągnięcie.

najszybszy SUV na swiecie - Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Na asfalcie amerykański SUV jest jeszcze szybszy

Jeep Grand Cherokee Trackhawk jest zdecydowanie najszybszym seryjnie produkowanym SUV-em na świecie. Pomimo sporych rozmiarów i niemałej masy, Trackhawk osiąga setkę w zaledwie 3,7 s i rozpędza się do 290 km/h. Niewiele jest SUV-ów, które mogą mu w tej kategorii dorównać. Chyba tylko Lamborghini Urus i Bentley Bentayga pojadą trochę szybciej – ponad 300 km/h, ale i tak delikatnie odstają w kwestii przyspieszenia od 0 do 100 km/h.

Wracając do rekordu prędkości na lodzie, rekordzistą bez podziału na kategorie jest BMW E30, należące do Buldre Racing Team. Na początku marca mocno zmodyfikowany klasyk z 6-cylindrową jednostką 2JZ Toyoty (aż 1300 KM) osiągnął 346 km/h. Wydarzenie miało miejsce na imprezie Swedish Speed Week w miasteczku Arsunda.

 

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze