Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 najciekawszych aut na New York Auto Show 2019

Trwają targi motoryzacyjne w Nowym Jorku. Oto subiektywny przegląd najciekawszych pojazdów.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Porsche 911 Speedster

911 Speedster

Na Porsche zawsze można liczyć. Do Nowego Jorku zawitało czerwone, szybkie i wyceniane na 275 000 dolarów Porsche 911 Speedster. Nazwa zobowiązuje, dlatego do napędu użyto wolnossącą jednostkę typu boxer o mocy 500 KM, z którą współpracuje 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Pokonanie pierwszej setki jest kwestią 3,9 s. Powstanie tylko 2000 egzemplarzy.

Kia Stinger GTS

Stinger GTS

To Stinger z tylnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Ucieszą się z niej tylko Amerykanie, bo w Europie pojazd nie będzie oferowany. Dzięki specjalnemu sterowaniu napędem D-AWD w Stingerze GTS można wybrać, ile momentu obrotowego trafi na tylne koła. Może to być 80, ale równie dobrze i 100%. W dostępnym trybie drift blokowane są przełożenia skrzyni na wyższy bieg, zapewniając maksymalną satysfakcję z poślizgu. W silnik – 3,3 litrowe V6 o mocy 370 KM i 510 Nm momentu obrotowego – nie ingerowano.

Mercedes GLS

Najwiekszy SUV Mercedesa - GLS

3 rzędy siedzeń, 2 nowe silniki (topowa jednostka typu mild hybrid 4.0 V8 ma blisko 500 KM), poprawiony wygląd i tona technologii na pokładzie. Nowy Mercedes GLS debiutuje na razie w USA, ale w Europie też się pojawi – w trzecim kwartale 2019 roku.

Lamborghini Huracan Evo Spyder

Huracan

Wprost z Genewy do Nowego Jorku przypłynął Huracan Evo w wersji Spyder. Operacja otwierania dachu zajmuje 17 s i można ją przeprowadzać przy prędkości 50 km/h. Za napęd odpowiada jeden z ostatnich w klasie silników wolnossących – V10 o pojemności 5,2 l, z którego udało się wycisnąć 640 KM. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h wynosi 9,3 s, a prędkość maksymalna sięga 325 km/h.

Koenigsegg Jesko

Jesko

Kolejna genewska nowość, która rozpoczyna wielkie tournee po świecie. Następca Agery swoją nazwę zawdzięcza ojcu założyciela firmy – Jesko von Koenigseggowi. Projekt trzymano w tajemnicy do samego końca, by sprawić niespodziankę seniorowi rodu Koenigsegg. Tradycyjnie zaskoczeni zostali także wszyscy miłośnicy szwedzkiej marki.

Jesko jest prawdziwym dziełem sztuki inżynieryjnej. Jego potencjał nie sprowadza się wyłącznie do podwójnie doładowanej jednostki V8 (1600 KM na biopaliwie E85) oraz innowacyjnej 7-stopniowej skrzyni biegów. To również szereg rozwiązań z zakresu konstrukcji i aerodynamiki, poprawiających docisk i przekładających się na osiągi. Przewidziane 125 sztuk prawdopodobnie już znalazły swoich właścicieli.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze