Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lexus LM – luksusowy minivan na rynek azjatycki

Nie można sobie wyobrazić lepszego miejsca na debiut luksusowego minivana Lexusa LM, niż Szanghaj. W Europie takie auto kompletnie nie ma sensu, a w Państwie Środka wręcz przeciwnie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Apogeum największej popularności minivanów na Starym Kontynencie mamy już dawno za sobą

Ich sprzedaż spada i nie trzeba nawet patrzeć do statystyk czy zestawień, by potwierdzić to twardymi liczbami. Wystarczy spojrzeć na drogi. Minivany wypierane są przez SUV-y i crossovery. Podobnie rzecz ma się z kombi, ale to już inna historia.

Trochę inaczej sytuacja prezentuje się w państwach azjatyckich, w tym w Chinach, gdzie minivany nie tracą aż tak bardzo na atrakcyjności wobec pojazdów z rodzaju Sport Utility Vehicle. Na ulicy można spotkać Hondę Elysion, czy Toyotę Alphard. Dołączy do nich niebawem komfortowy Lexus LM, który konstrukcyjnie bazuje na tym ostatnim.

Lexus LM

To pierwszy minivan Lexusa

Wygląda całkiem ciekawie na zewnątrz, pomimo ogromnego grilla, przy którym BMW ze swoimi nerkami wypada zwyczajnie blado. Podobno w Chinach im coś jest większe i rzucające się w oczy, tym status właściciela auta jest wyższy. Można więc śmiało obstawiać, że Lexus LM będzie się cieszył powodzeniem wśród dyrektorów i managerów średniego szczebla, dla których wypracowana pozycja w grupie społecznej jest nie mniej ważna od rodziny.

Najważniejsze jest jednak wnętrze i to ono ma zaświadczać o wyjątkowości japońskiego minivana

Lexus LM

Pierwszy rząd siedzeń jest oddzielony od drugiego szklaną ścianą. Fotele są podgrzewane i regulowane w szerokim zakresie. Mają funkcję wentylacji i masażu. W najbogatszej wersji wyposażenia Lexus LM będzie dostępny z 4 siedzeniami, ale konfiguracja z kanapą oraz trzecim rzędem siedzeń jest również możliwa.

MPV Lexusa wykorzystuje technologię zawieszenia z limuzyny ES, bazującej na nowej konstrukcji amortyzatorów z zaworem zwrotnym. Dzięki temu udało się wyeliminować wstrząsy przekazywane przez koła podczas jazdy po nierównościach czy niewielkich wybojach.

Lexus LM

Pasażerowie mogą liczyć na całą masę udogodnień – 26-calowy wyświetlacz jest jednym z nich. Można do niego podłączyć smartfona, tablet, czy odtwarzacz Blu-ray. Można odciąć się od świata i zanurzyć w muzyce – system audio marki Mark Levinson z 19 głośnikami zadba o odpowiednie wrażenia dźwiękowe. Delektowanie się schłodzonym szampanem podczas jazdy też wchodzi w grę, jeśli tylko znajdzie się szofer. 14-litrowa lodówka pomieści 2 butelki dobrego trunku.

V6 w minivanie to musi być fajna sprawa

Lexus LM

Jeśli chodzi o to, co pod maską, Lexus oferuje 2 warianty minivana – LM 350 i LM 300h. Ten pierwszy posiada 3,5-litrowy benzynowy silnik V6, drugi jest hybrydą wykorzystującą 2,5-litrową 4-cylindrową jednostkę. Do wyboru pozostanie napęd: na przednią oś lub wszystkie koła.

minivan Lexus LM

Cena nie jest jeszcze znana

Sprzedaż minivana, oferowanego w czarnej lub białej kolorystyce nadwozia, ruszy w przyszłym roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze