Twój blog motoryzacyjny

Volkswagen I.D. Roomzz

Volkswagen chce być tą marką, która będzie wyznaczać kierunek elektromobilności na świecie. Dlatego na targach w Szanghaju zaprezentuje kolejny pojazd elektryczny z rodziny I.D. Póki co jest to koncept, ale na drodze można się go spodziewać już w 2021 roku.

Volkswagen I.D. Roomzz jest SUV-em z dodatkowym rzędem siedzeń

Mierzy 4915 mm długości i jest szeroki i wysoki na odpowiednio: 1890 i 1760 mm. Jego rozstaw osi wynosi 2965 mm. Niemiecki producent twierdzi, że oferuje znacznie więcej przestrzeni we wnętrzu od konwencjonalnie napędzanego Volkswagena Touarega.

Kabina ma ascetyczny wystrój

Nie znajdziemy w środku tradycyjnej deski rozdzielczej. Volkswagen postawił na wirtualny kokpit z cyfrową kierownicą. Zastosowane materiały, w tym powłoka na fotelach, pochodzą z surowców odnawialnych. W panelach drzwi zastosowano drewniane okleiny.

Przesuwne tylne drzwi ułatwiają zajęcie miejsca we wnętrzu, choć wątpliwe jest, aby tego typu rozwiązanie trafiło do wersji produkcyjnej. Jeśli chodzi o same fotele – można je odwrócić o 25 stopni, co pozwoli na stworzenie klimatycznej salonki. Volkswagen dopuszcza taką możliwość, ponieważ wyposażył elektrycznego SUV-a w autonomiczny system jazdy (poziom 4).

Za napęd odpowiadają 2 silniki elektryczne – po jednym na oś

Ich łączna moc 306 KM (225 kW) umożliwia start do setki w 6,6 s i prędkość maksymalną 180 km/h. Akumulator o pojemności 82 kWh umieszczony został w podłodze i zapewnia zasięg do 450 kilometrów (według norm WLTP) na jednym ładowaniu. Auto jest kompatybilne z szybką ładowarką DC o mocy 150 kW, dzięki czemu naładowanie baterii do poziomu 80% zajmie nie więcej niż 30 minut.

Volkswagen I.D. Roomzz swój debiut zaliczy podczas Shanghai Auto Show, które startują już za 3 dni i potrwają do 25 kwietnia.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze