Twój blog motoryzacyjny

Volkswagen I.D. Roomzz

Volkswagen chce być tą marką, która będzie wyznaczać kierunek elektromobilności na świecie. Dlatego na targach w Szanghaju zaprezentuje kolejny pojazd elektryczny z rodziny I.D. Póki co jest to koncept, ale na drodze można się go spodziewać już w 2021 roku.

Volkswagen I.D. Roomzz jest SUV-em z dodatkowym rzędem siedzeń

Volkswagen I.D. Roomzz

Mierzy 4915 mm długości i jest szeroki i wysoki na odpowiednio: 1890 i 1760 mm. Jego rozstaw osi wynosi 2965 mm. Niemiecki producent twierdzi, że oferuje znacznie więcej przestrzeni we wnętrzu od konwencjonalnie napędzanego Volkswagena Touarega.

Kabina ma ascetyczny wystrój

Volkswagen I.D. Roomzz

Nie znajdziemy w środku tradycyjnej deski rozdzielczej. Volkswagen postawił na wirtualny kokpit z cyfrową kierownicą. Zastosowane materiały, w tym powłoka na fotelach, pochodzą z surowców odnawialnych. W panelach drzwi zastosowano drewniane okleiny.

I.D. Roomzz

Przesuwne tylne drzwi ułatwiają zajęcie miejsca we wnętrzu, choć wątpliwe jest, aby tego typu rozwiązanie trafiło do wersji produkcyjnej. Jeśli chodzi o same fotele – można je odwrócić o 25 stopni, co pozwoli na stworzenie klimatycznej salonki. Volkswagen dopuszcza taką możliwość, ponieważ wyposażył elektrycznego SUV-a w autonomiczny system jazdy (poziom 4).

Za napęd odpowiadają 2 silniki elektryczne – po jednym na oś

I.D. Roomzz

Ich łączna moc 306 KM (225 kW) umożliwia start do setki w 6,6 s i prędkość maksymalną 180 km/h. Akumulator o pojemności 82 kWh umieszczony został w podłodze i zapewnia zasięg do 450 kilometrów (według norm WLTP) na jednym ładowaniu. Auto jest kompatybilne z szybką ładowarką DC o mocy 150 kW, dzięki czemu naładowanie baterii do poziomu 80% zajmie nie więcej niż 30 minut.

Volkswagen I.D. Roomzz swój debiut zaliczy podczas Shanghai Auto Show, które startują już za 3 dni i potrwają do 25 kwietnia.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze