Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #81

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o nowym Audi S6 i S7, które w Europie w benzynie jednak nie kupimy. Zapraszam.

100

Briggs Automotive Company jest małą brytyjską manufakturą, która od ok. 2012 roku produkuje jednomiejscowe wyścigówki z homologacją drogową – BAC Mono. Właśnie dobili do setnego egzemplarza.

Ręcznie składany bolid waży jedynie 580 kg i wyposażony jest w 2,5-litrowy 4-cylindrowy silnik turbo o mocy ponad 300 KM. Ma karbonowe nadwozie i oryginalne malowanie British racing green. Będzie można go podziwiać w prywatnym muzeum Strøjer Samlingen w Assens (Dania).

30

Aż trudno w to uwierzyć, ale Volkswagen Passat ma już 46 lat i doczekał się 30 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Pierwszy Passat zjechał z taśmy w Wolfsburgu 14 maja 1973 roku, szybko stając się obok Golfa najważniejszym modelem w gamie. Obecnie auto sprzedawane jest na ponad 100 rynkach. Jubileuszowy egzemplarz z numerem 30 000 000 ma napęd hybrydowy (Passat GTE Variant) i opuścił fabrykę w Emden.

306

Na nowojorskich targach przewidziana jest premiera Mercedesa AMG CLA 35, który będzie stanowił alternatywę dla sportowej A klasy w kwestii kilku stylistycznych dodatków i wyższej pozycji w hierarchii. Bo jeśli chodzi o silnik, to pod maską znajdziemy tę samą turbodoładowaną 2-litrową jednostkę o mocy 306 koni mechanicznych.

3

Audi zaprezentowało 3 nowe modele: S6, S6 Avant i S7 Sportback. Do Europy trafią z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 TDI, połączonym z 48-voltową instalacją elektryczną (mild hybrid). Jej moc to 350 KM, a moment obrotowy – 700 Nm. Jednostkę połączono z 8-stopniową automatyczną przekładnią i napędem na cztery koła.

Według producenta średnie spalanie diesla ma wynosić między 6,2 a 6,5 l oleju napędowego na 100 kilometrów. Ten fakt powinien choć trochę zrekompensować Europejczykom brak w ofercie benzynowej jednostki (2.9 V6 450 KM i 600 Nm) – ucieszą sie z niej mieszkańcy USA, Bliskiego Wschodu i Azji.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze