Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #81

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o nowym Audi S6 i S7, które w Europie w benzynie jednak nie kupimy. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


100

BAC Mono

Briggs Automotive Company jest małą brytyjską manufakturą, która od ok. 2012 roku produkuje jednomiejscowe wyścigówki z homologacją drogową – BAC Mono. Właśnie dobili do setnego egzemplarza.

Ręcznie składany bolid waży jedynie 580 kg i wyposażony jest w 2,5-litrowy 4-cylindrowy silnik turbo o mocy ponad 300 KM. Ma karbonowe nadwozie i oryginalne malowanie British racing green. Będzie można go podziwiać w prywatnym muzeum Strøjer Samlingen w Assens (Dania).

30

Aż trudno w to uwierzyć, ale Volkswagen Passat ma już 46 lat i doczekał się 30 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Pierwszy Passat zjechał z taśmy w Wolfsburgu 14 maja 1973 roku, szybko stając się obok Golfa najważniejszym modelem w gamie. Obecnie auto sprzedawane jest na ponad 100 rynkach. Jubileuszowy egzemplarz z numerem 30 000 000 ma napęd hybrydowy (Passat GTE Variant) i opuścił fabrykę w Emden.

306

Mercedes-AMG CLA 35

Na nowojorskich targach przewidziana jest premiera Mercedesa AMG CLA 35, który będzie stanowił alternatywę dla sportowej A klasy w kwestii kilku stylistycznych dodatków i wyższej pozycji w hierarchii. Bo jeśli chodzi o silnik, to pod maską znajdziemy tę samą turbodoładowaną 2-litrową jednostkę o mocy 306 koni mechanicznych.

3

Nowe Audi A7

Audi zaprezentowało 3 nowe modele: S6, S6 Avant i S7 Sportback. Do Europy trafią z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 TDI, połączonym z 48-voltową instalacją elektryczną (mild hybrid). Jej moc to 350 KM, a moment obrotowy – 700 Nm. Jednostkę połączono z 8-stopniową automatyczną przekładnią i napędem na cztery koła.

Według producenta średnie spalanie diesla ma wynosić między 6,2 a 6,5 l oleju napędowego na 100 kilometrów. Ten fakt powinien choć trochę zrekompensować Europejczykom brak w ofercie benzynowej jednostki (2.9 V6 450 KM i 600 Nm) – ucieszą sie z niej mieszkańcy USA, Bliskiego Wschodu i Azji.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze