Twój blog motoryzacyjny

Mercedes 500E Rowana Atkinsona wystawiony na sprzedaż. To prawdziwy sleeper

Rowan Atkinson, znany z roli Jasia Fasoli, sprzedaje samochód – Mercedesa 500E W124 z 1991 roku. Auto ma ciekawą historię.

Wszyscy znamy postać Mr. Beana

W serialu porusza się charakterystycznym Mini w kolorze zielono-czarnym. W życiu prywatnym grający go angielski komik ma bardziej wysublimowany gust i może pochwalić się całkiem sporą kolekcję aut. Przez jego garaż przewinęły się takie pojazdy, jak m.in. egzotyczny McLaren F1 (sprzedany kilka lat temu za 8 mln funtów), Jaguar MK7, kultowa Lancia Thema 8.32, Land Rover Defender 90 Heritage w limitowanej edycji, czy Aston Martin V8 Zagato.

Mercedes 500E

Mercedes 500E również stanowił część tej kolekcji

Auto jest jednym z 29 egzemplarzy z kierownicą po lewej stronie. W takiej konfiguracji zadebiutowało w Wielkiej Brytanii. Aktor kupił je w 1991 roku jako nowe i użytkował przez 4 lata. Po tym czasie zdecydował się na sprzedaż Mercedesa, by w 2017 roku ponownie zostać jego właścicielem. Jak widać na krótko.

Mercedes 500E

Komfortowy sleeper

Mercedes 500E jest nazywany „wilkiem w owczej skórze”. Ma poprawione zawieszenie i lepsze hamulce. Za jego budową w dużym stopniu stoją inżynierowie Porsche, którzy złożyli auto ręcznie w zakładach w Zuffenhausen.

Mercedes 500E

Pod maską znajdziemy 5-litrową jednostkę V8 o mocy ponad 320 KM, dlatego nic dziwnego, że jego osiągi robią wrażenie. Pierwsza setka pęka już po 5,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Co ciekawe, to nie jedyny Mercedes 500E Rowana Atkinsona

W 2018 roku na aukcji w Silverstone pod młotek trafił ten sam model tylko z 1993 roku, z przebiegiem 85 000 kilometrów. Wówczas jego nabywca zapłacił za samochód 71 300 funtów. Teraz oczekiwania, co do ostatecznej kwoty są mniejsze, bo egzemplarz jest w nieco gorszym stanie i ma przejechane ponad 310 000 kilometrów. Mimo to licytujących na pewno nie zabraknie. Muszą się jednak liczyć z jednym – Rowan Atkinson może zechcieć go odkupić. W końcu robił to już w przeszłości.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze