Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Tak wygląda nowy Ford Kuga

3. generacja Forda Kugi „wylądowała”. Popularny SUV czerpie stylistycznie z Focusa, poza tym jest większy od swojego poprzednika i bardziej zaawansowany technologicznie. Będzie dostępny w 3 wariantach hybrydowych.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Bazą jest nowa platforma C2, która oszczędza na wadze aż 90 kg

Kuga

Dzięki niej Ford Kuga jest dłuższy (o 89 mm) i szerszy (o 44 mm) od starej generacji. Ma także powiększony rozstaw osi (o 20 mm).

Ford Kuga

Większe wymiary zaowocowały nowym wyglądem, a dodatkowa szerokość nadwozia wpłynęła na kształt nadkoli. Auto jest zdecydowanie mniej kanciaste w porównaniu z poprzednim modelem i naprawdę nieźle wygląda.

Pod maską spory wybór, ale dominuje układ hybrydowy

Kuga

Dostępne będą aż 3 odmiany hybrydowe. Całkowitą nowością jest układ wykorzystujący jednostkę benzynową o pojemności 2,5 l, którą wspomaga elektryczny motor. Jego łączna moc wynosi 225 KM. W tej opcji na samym prądzie pokonamy nawet 50 km.

Oprócz tego w ofercie znajdą się jeszcze wersja EcoBlue Hybrid (tzw. miękka hybryda), wykorzystująca 150-konnego diesla oraz tradycyjna hybryda – Kuga Hybrid (dostępna dopiero za rok).

Wybór jednostek benzynowych sprowadza się do silnika 1,5 l EcoBoost w dwóch wariantach mocy: 120 i 150 KM. Jeśli chodzi o diesla, będzie można zdecydować się na 2-litrowego EcoBlue o mocy 190 KM lub słabszą jednostkę 1,5 EcoBlue, która generuje 120 KM.

Wnętrze wykorzystuje wiele elementów z Focusa

Ford Kuga

I jest dopracowane od strony technologicznej. Mamy zatem cyfrowy zestaw zegarów w rozmiarze 12,3-cala, a także 8-calowy wyświetlacz dotykowy. Nie brakuje Apple CarPlay i Android Auto oraz systemu umożliwiającego bezprzewodowe ładowanie telefonu.

Kierowca może liczyć na wsparcie ze strony licznych systemów bezpieczeństwa, wśród nich są m.in. asystent pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, funkcja monitorowania martwego pola, czy system zapobiegający kolizji. Na liście opcji pojawi się wyświetlacz HUD i system audio B&O.

Ford Kuga

Na rynku nowy Ford Kuga zadebiutuje w 3 wersjach wyposażenia: ST-Line, Titanium i bogatej odmianie Vignale. Debiut w Polsce nastąpi prawdopodobnie na początku 2020 roku.

 

Zdjęcia: autoexpress.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze