Twój blog motoryzacyjny

Hyundai pokazał kierownicę z dotykowymi ekranami

Samochody stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, co ma również odzwierciedlenie we wnętrzach, gdzie debiutują cyfrowe wyświetlacze i tablety. Najnowsze studium Hyundaia wznosi system ekranów na nowy poziom – oto kierownica z dotykowymi panelami.

Przyszłość kokpitu według Hyundaia

wirtualny kokpit Hyundaia

Koreański producent zaprezentował Hyundaia i30 z centralnym ekranem dotykowym, cyfrową tablicą przyrządów i… kierownicą bez tradycyjnych przycisków i przełączników. Zamiast nich pojawiły się dwa małe ekrany dotykowe.

Ekrany są dość duże, konfigurowalne i wyposażone w funkcję haptyczną, umożliwiającą odczuwanie doznań podczas dotykania (tzw. haptic feedback). Za ich pomocą można obsługiwać większość funkcji na pokładzie, od radia, po nawigację.

Skąd w ogóle pomysł, by tego typu rozwiązanie zaprezentować w Hyundaiu i30?

„Wybraliśmy model i30, by pokazać, że innowacje nie muszą ograniczać się do pojazdów z wyższego segmentu” – zauważyła Regina Kaiser, starszy inżynier w Hyundai Motor Europe Technical Center. Dodając od razu: „Hyundai zamierza udowodnić, że nowinki technologiczne mogą być osiągalne dla szerokiej grupy klientów”

Według Hyundaia wirtualny kokpit powinien ułatwić życie kierowców

Kierownica z dotykowymi ekranami Hyundaia

Zaprojektowano go z myślą o zwiększeniu przyjemności podczas użytkowania. Według producenta rozwiązanie jest intuicyjne i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, jeśli chodzi o poziom rozpraszania uwagi podczas jazdy.

To już czwarte wcielenie wirtualnego kokpitu Hyundaia. Pierwsza wersja ujrzała światło dzienne w 2015 roku i od tego czasu jest ulepszana. Ekrany dotykowe na kierownicy są całkowicie nowe, a ekran na środku deski rozdzielczej składa się z dwóch warstw, które tworzą efekt 3D.

A teraz najważniejsza informacja, która ucieszy tradycjonalistów i jednocześnie zmartwi fanów nowości technologicznych.

Wirtualny kokpit ze zdjęć nie wejdzie do produkcji. Przynajmniej w najbliższej przyszłości

 

 

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze