Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin Rapide E nowym pojazdem Jamesa Bonda

Czy James Bond wkrótce przesiądzie się do „elektryka”? Z najnowszych doniesień „The Sun” wynika, że tak właśnie będzie. W 25. filmowej odsłonie agent Jej Królewskiej Mości ma użytkować Astona Martina Rapide’a E.

James Bond jeździł rozmaitymi superatami

Najczęściej był wierny marce Aston Martin, ale w historii serii poruszał się również autami o niewiele mniejszej renomie – pisałem o nich tutaj. W nowym filmie o roboczym tytule „Shatterhand” producenci postawili ponownie na brytyjskiego Astona Martina. Tym razem jednak słynny agent po raz pierwszy usiądzie za kierownicą pojazdu na prąd.

Rapide E

Za takim pomysłem stoi podobno nowy reżyser filmu, Cary Joji Fukunga, który jest wielkim propagatorem ekologii.

W elektrycznym modelu Rapide E James Bond na brak mocy nie powinien narzekać

Czterodrzwiowa limuzyna wyposażona jest w 2 silniki elektryczne, umieszczone na tylnej osi wraz z mechanizmem różnicowy o ograniczonym poślizgu. Układ napędowy zaprojektował William Advanced Engineering, wykorzystując architekturę 800 V dostosowaną do połączenia z szybką ładowarką. Moc układu nie jest jeszcze znana (prawdopodobnie ponad 600 KM), ale technologia ma pozwolić na jazdę z maksymalną prędkością 250 km/h przez 10 minut. I sprint do setki w 4 s.

Rapide E

Na w pełni naładowanych akumulatorach litowo-jonowych o pojemności 65 kWh James Bond pokona ok. 320 kilometrów. Jest to wystarczający dystans, by zgubić pościg. Później czeka go jednak przymusowy postój, który dzięki szybkiej ładowarce nie powinien trwać dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Aston Martin zbuduje 155 sztuk elektrycznego Rapide’a E w cenie 250 000 funtów za egzemplarz

Aston Martin

Nie wiadomo, czy w tej liczbie mieszczą się auta, które trafią do filmu, czy na potrzeby produkcji Aston Martin dostarczy dodatkowe modele. Jeśli chodzi o sam film, premierę przewidziano na 8 kwietnia 2020 roku.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze