Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes GLC przeszedł face lifting

Mercedes wybrał Genewę na miejsce debiutu odświeżonego modelu GLC. To jeden z bardziej udanych i najpopularniejszych SUV-ów niemieckiego producenta.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Zmiany objęły nie tylko wygląd auta. Mercedes postanowił rozszerzyć gamę jednostkową oraz uaktualnić GLC w zakresie technologii i multimediów.

Jeśli chodzi o stylistykę, to nie wszystkie detale od razu rzucają się w oczy

Mercedes GLC

W sumie to trzeba się bardzo mocno skoncentrować, by zauważyć wprowadzone zmiany. SUV otrzymał przeprojektowany grill, który zajmuje teraz większą powierzchnię, przez co auto wydaje się nieco masywniejsze. Kształt przedniego i tylnego zderzaka poddano korekcie, a reflektory LED zmniejszono i ustawiono pod ostrzejszym kątem. Poza tym producent odświeżył design felg w rozmiarze 19 i 20 cali.

Większą metamorfozę przeszło wnętrze

GLC wnetrze

W kabinie zagościł nowy system informacyjno-rozrywkowy MBUX, który obejmuje sterowanie dotykiem, gestami i obsługę za pomocą głosu. Informacje wyświetlane są na dwóch ekranach – centralny ma 10,25 cala, a wirtualne zegary mierzą 12,3 cala. Zmiany objęły również nową kierownicę i wielofunkcyjny touchpad.

Wśród najciekawszych systemów wspomagających kierowcę znalazły się m.in.: udoskonalony asystent zmiany pasa ruchu (Active Lane Change Assist), czy system automatycznej regulacji prędkości, który uwzględnia zakręty i skrzyżowania i jest sprzężony z nawigacją.

Zawieszenie Dynamic Body Control

Nowy GLC

W wyposażeniu GLC zadebiutował po raz pierwszy system Dynamic Body Control z regulacją amortyzacji. Tłumienie dla każdego z koła jest kontrolowane indywidualnie i zależy od sytuacji na drodze, prędkości, czy stanu nawierzchni.

Nowe jednostki napędowe

Mercedes GLC będzie dostępny z nową generacją 4-cylindrowych 2-litrowych silników, które mają wyróżniać się niższą emisją spalin i oszczędnością zużycia paliwa. Bazowa jednostka benzynowa w GLC 200 4MATIC generuje 197 KM i 280 Nm. GLC 300 4MATIC cechuje się już 258-konną jednostką. Obydwie jednostki wykorzystują technologię Mild Hybrid.

GLC

Jeśli chodzi o diesle, do wyboru będą 3 warianty mocy – 163 KM i 360 Nm (GLC 200d), 194 i 400 Nm (GLC 220d) i 245 KM i 500 Nm (GLC 300d).

Odświeżony Mercedes GLC wjedzie do salonów w Europie jeszcze tego lata.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze