Twój blog motoryzacyjny

Ostatnie V12, czyli Mercedes AMG S65 Final Edition

Trudny czas nastał dla jednostek V12, które powoli znikają z rynku. W Genewie Mercedes zaprezentował ostatniego AMG S65 z 12-cylindrowym silnikiem.

O rezygnacji z potężnych silników Mercedes wspominał już rok temu. Dziś wiadomo, że pewna epoka dobiegła końca. Ostatnim modelem z tą jednostką jest pokazany w Genewie AMG S65 Final Edition.

630 KM i 1000 Nm

Limuzynę napędza 6-litrowe V12 o mocy 630 KM i momencie obrotowym na poziomie 1000 Nm (w zakresie 2300 – 4300 obr./min.). To wystarcza, by rozpędzić pojazd ważący 2250 kilogramów do setki w 4,3 s i poruszać się z prędkością limitowaną do 250 km/h. Jeśli komuś wyda się to za mało, może aktywować pakiet AMG Driver, który odblokowuje maksymalną prędkość 300 km/h.

Final Edition to także wyjątkowy lakier

Mercedes postawił na obsydianową czerń, którą dopełniają chromowane akcenty oraz dla kontrastu – elementy w kolorze miedzianym. Bazowe wyposażenie obejmuje też 20-calowe koła o specjalnej konstrukcji oraz logo na słupku C.

Producent ze Stuttgartu zadbał o to, by wnętrze pojazdu spełniało najwyższe standardy, jeśli chodzi o luksus i komfort podróżowania. W klasie S nie mogło zabraknąć wykończonych skórą nappa foteli i detali z włókna węglowego. Do dyspozycji kierowcy jest też panoramiczny dach z funkcją Magic Sky Control oraz podgrzewane uchwyty na kubki.

Tylko 130 egzemplarzy

Mercedes AMG S65 Final Edition powstanie w zaledwie 130 egzemplarzach, jak przystało na edycję specjalną. Z tego też względu można przypuszczać, że jego cena będzie odpowiednio wyższa od standardowej wersji, która zaczyna się od 232 550 dolarów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze