Twój blog motoryzacyjny

Jaguar I-Pace z tytułem European Car of the Year

Jaguar zdobył swój pierwszy w historii tytuł European Car of the Year. Wynik ogłoszono w przededniu rozpoczynającego się salonu motoryzacyjnego w Genewie. Nie obyło się jednak bez zaciętej rywalizacji.

Elektryczny SUV nie zwyciężył zdecydowanie

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace otrzymał 250 punktów, tyle samo co Alpine A110. Ostatecznie o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowało to, że Jaguar częściej plasował się na pierwszym miejscu wśród głosujących jurorów. W plebiscycie uczestniczyło w sumie 60 dziennikarzy z aż 23 krajów Europy.

„Dlaczego ludzie są wciąż zaskoczeni tym, że elektryczne auta wygrywają nagrody? To jest przyszłość i lepiej żebyśmy zaakceptowali ten fakt” – powiedział Ian Callum, dyrektor działu projektowego marki Jaguar

Callum odbierając nagrodę dodał, że praca nad projektem była najbardziej ekscytująca w całej jego 40-letniej karierze.

Jaguar I-Pace od swojej premiery otrzymał 55 nagród i wyróżnień na całym świecie

I-Pace

W kwietniu ma szanse na kolejną statuetkę, tym razem w konkursie World Car od the Year. Przyznany mu tytuł European Car of the Year nie powinien więc aż tak bardzo zaskakiwać. Z drugiej jednak strony w prestiżowym plebiscycie, jak pokazuje historia, często zwyciężały popularne miejskie hatchbacki i nagroda dla w pełni elektrycznego, luksusowego i bardzo drogiego SUV-a jest czymś naprawdę wyjątkowym.

Jaguar I-Pace

Jeśli chodzi o kolejne lokaty – drugie miejsce zajęła wspomniana już Alpine A110. Tuż za nią uplasowała się nowa generacja Kia Ceed (247 punktów). Poza podium znalazł się Ford Focus (235 punktów), wyprzedzając kolejno Citroena C5 Aircross (210 punktów), Peugeota 508 (192 punkty) i Mercedesa Klasy A (116 punktów).

W zeszłym roku tytuł Europejskiego Samochodu Roku otrzymał inny SUV – Volvo XC40. Kolejne miejsca przypadły Seatowi (Ibiza) i BMW (seria 5).


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze