Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda Scala – w końcu znamy jej cennik

Cennik następcy Rapida był od kilku miesięcy tematem licznych spekulacji i domysłów. Wraz z jego ujawnieniem już wiadomo, że tanio nie będzie. Skoda Scala wyraźnie celuje w klientów Volkswagena Golfa, ale ma w rękawie kilka atutów: nieźle się prezentuje, jest przestronna i całkiem dobrze wyposażona.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


66 500 zł to suma gwarantująca spełnienie marzenia o Scali na własność

Scala

Oczywiście mowa o wersji podstawowej – Active, z turbodoładowaną 1-litrową jednostką benzynową TSI o mocy 115 KM. Na wyposażeniu znajdziemy m.in. asystenta pasa ruchu, system awaryjnego hamowania, funkcję wspomagającą ruszanie pod wzniesienia i światła LED Basic. Radio SWING ma rozmiar ekranu 6,5 cali i dwa gniazda USB-C z zestawem Bluetooth. Auto uzbrojone jest w 16-calowe obręcze, klimatyzacja pozostaje manualna, a szyby elektryczne są tylko z przodu.

Za 900 zł możemy dokupić przednie reflektory przeciwmgłowe, w tej samej cenie jest również poduszka powietrzna chroniąca kolana kierowcy. Nie ma tempomatu, który w opcji wyceniono na 800 zł. Nie trzeba za to dopłacać za elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne – są w standardzie. Jeśli chcielibyśmy więcej komfortu i bezpieczeństwa, to musimy skierować nasz wzrok w kierunku odmiany Ambition.

Skoda wyceniła ją na 71 650 zł

Scala

Zyskujemy jednak tylne czujniki parkowania, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami, elektrycznie regulowane szyby z tyłu i fotele z regulacją podparcia lędźwiowego. W przypadku wersji wyposażenia Ambition otwiera się przed nami cała gama opcji dodatkowych, które w tańszej wersji Active nie były w ogóle dostępne. Możemy także zdecydować się na gotowe pakiet Comfort lub Tech w cenie odpowiednio 1850 i 2450 zł (z aktualnym rabatem). Ten pierwszy zawiera dwustrefową klimatyzację, SmartLink+, czy radio Bolero. W skład drugiego wchodzą m.in. podgrzewane przednie fotele, kamera cofania, czy czujnik zmierzchu i deszczu.

Topowa wersja Style oznacza wydatek 78 650 zł

Scala

Podgrzewane fotele, bezkluczykowy dostęp, jak również kamera cofania, czy automatyczna dwustrefowa klimatyzacja są już w cenie. 17-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich, które znacznie poprawiają prezencję auta, również znajdują się na wyposażeniu.

Co ważne, podobnie jak w tańszej wersji Ambition, tak i w wariancie Style mamy znacznie większy wybór opcji personalizacji auta „pod siebie”. Jedną z ciekawszych opcji dostępnych w Scali jest czujnik monitorowania martwego pola z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego. Skoda wyceniła ten system na 1950 zł.

Bardzo łatwo będzie wywindować cenę Scali do 100 000 zł

Skoda Scala

Trzeba być świadomym tego, że jeśli dorzucimy w konfiguratorze np. dwa specjalne pakiety Comfort i Tech oraz zdecydujemy się na niestandardowe wykończenie wnętrza i metalizowany lakier to ostateczna cena auta sięgnie 90 000 zł. Dobicie do 100 000 zł, a nawet przekroczenie tej sumy nie jest więc żadnym wyzwaniem.

Wybór jednostek nie ogranicza się tylko do 1.0 TSI 115 KM

W ofercie mamy jeszcze 1.5 TSI o mocy 150 KM z automatyczna skrzynią DSG, której wybór oznacza wydatek co najmniej 84 250 zł za wersję Ambition. Odmiana Style jest droższa o 7000 zł. Gamę silnikową uzupełnia jednostka 1.6 TDI 115 KM z manualną skrzynią biegów (Ambition 83 150 zł i Style 90 150 zł) lub „automatem” (od 89 250 zł do 96 250 za wersję Style).

Cennik Scali odzwierciedla w dużym stopniu aspiracje, jakie Skoda ma wobec tego modelu. Czas pokaże, a rynek zweryfikuje, czy czeska marka właściwie je oszacowała.

Sprzedaż Skody Scali rusza tej wiosny.

 

Źródło: Skoda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze