Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

2,5 s do setki. Oto Porsche GTstreet RS według TechArt

TechArt przygotował prezent – niespodziankę dla fanów Porsche. Publiczne odpakowanie nastąpi w Genewie za kilkanaście dni.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Porsche GTstreet RS bazuje na Porsche 991.2 Turbo S

Specjaliści od tuningu Porsche wygenerowali z 6-cylindrowego silnika z Turbo S dodatkowe 190 KM, m.in. dzięki zastosowaniu nowych turbosprężarek o zmiennej geometrii. W efekcie jednostka dostarcza 770 KM i 920 Nm momentu obrotowego.

Porsche

Tak imponująca moc ma przełożenie na szalone wręcz osiągi

Porsche GTstreet RS TechArt katapultuje się do setki w 2,5 s. Po 8,1 s od startu kierowca mknie już z prędkością 200 km/h. Prędkość maksymalna wynosi… 340 km/h. Możliwości pojazdu są jednak większe.

„Odpowiednie podłoże oraz zestaw sportowych homologowanych opon sprawiają, że wydajność pakietu GTstreet RS zwiększa się i umożliwia prędkość maksymalną 360 km/h” – powiedział Steven Ratz, dyrektor techniczny TechArt

Każdy z przewidzianych 10 egzemplarzy auta będzie oznaczony liczbą na masce

GTstreet RS

Niemiecki tuner dopracował projekt do perfekcji. Nadwozie składa się z licznych elementów z włókna węglowego, które zapewniają dodatkową siłę docisku i optymalizują aerodynamikę. Pojawiły się wloty typu NACA, agresywny zderzak i większe błotniki. Z kolei regulowany tylny spojler z wingletami wsparty karbonowym dyfuzorem jeszcze mocniej przykleja auto do podłoża.

Porsche GTstreet RS

Jeśli chodzi o cztery końcówki wydechu, wykonano je ze stopów tytanu.

Porsche

Na uwagę zasługują również 20-calowe obręcze kół z pierścieniem, zmniejszającym turbulencje powietrza na kołach.

Tylne i boczne szyby wykonano z bardzo lekkiego i niezwykle odpornego na zarysowania szkła Corning Gorilla Glass, które pozwala zaoszczędzić na wadze.

We wnętrzu dominuje alcantara w połączeniu ze skórą

Porsche

W takim projekcie nie mogło zabraknąć klatki bezpieczeństwa. Na panelach drzwi i siedzeniach debiutuje wełna. TechArt dopuszcza jednak pewną personalizację kabiny i detale wykończenia mogą być pomalowane wedle uznania klienta.

Do auta tuner dorzuca kask wyścigowy i zestaw toreb podróżnych.

Porsche

Można śmiało przypuszczać, że stoisko z Porsche GTstreet RS będzie jednym z najbardziej obleganych w Genewie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze