Twój blog motoryzacyjny

Peugeot 508 Sport Engineered – ponad 400 KM w sportowej hybrydzie

W zeszłym roku Peugeot ogłosił plan wypuszczenia na rynek nowej linii wydajnych pojazdów hybrydowych. Peugeot 508 Sport Engineered stanowi przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po francuskim producencie w najbliższych latach.

Peugeot 508 Sport Engineered

Auto wykorzystuje w sumie 3 silniki. Pierwszy z nich to 1,6-litrowa jednostka z rodziny PureTech o mocy 200 KM. Dwa pozostałe to silniki elektryczne – o mocy 112 KM z przodu i 200-konny z tyłu. Łączną wydajność układu oceniono na 400 KM. Dorzućmy do tego maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 NM, a osiągi auta przestają dziwić.

Sportowy Peugeot – Sprint do setki zajmuje 4,3 sPrezentacja sportowego Peugeot 508 Sport Engineered

Przyspieszenie od 80 km/h do 120 km/h to kwestia 2,5 s. Jeśli chodzi o zamknięcie licznika, nie powinno być problemu, by rozpędzić się do 250 km/h.

Ładowanie sportowego Peugeot 508 Sport Engineered

Akumulator o pojemności 11,8 kWh umożliwia pokonanie na prądzie dystansu ok. 50 km, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Wygląd jest mocną stroną sportowego Peugeota

Sportowy Peugeot 508 Sport Engineered na drodze

Aby odróżnić sportową hybrydę od regularnego modelu, Francuzi przeprojektowali przedni zderzak auta, a obudowy lusterek wykończyli włóknem węglowym. Ciekawie wyglądają małe winglety aerodynamiczne w tylnej części nadwozia.

sportowy charakter Peugeot 508 Sport Engineered

Nowy jest dyfuzor, podobnie jak lakier – Selenium Grey. Dopełnieniem zmian jest obniżone zawieszenie i poszerzony rozstaw kół. Opony dostarczyła firma Michelin, a aluminiowe felgi wydają się być zapożyczone z konceptu e-Legend.

Wnętrze to kombinacja alcantary i karbonu

wnętrze Peugeot 508 Sport Engineered

Szczególnie tego pierwszego materiału jest w kabinie naprawdę sporo (podsufitka, słupki A, boczki drzwi). Cyfrowy zestaw wskaźników w rozmiarze 12,3 cala sąsiaduje z 10-calowym ekranem dotykowym systemu multimediów.

Koncept sportowego Peugeota trafi do produkcji

Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec 2020 roku. Należy spodziewać się jednak ograniczenia mocy do 350 KM, na szczęście bez ingerencji w napęd (AWD). Na żywo hybrydowy Peugeot zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, ale już teraz wzbudza duże zainteresowanie. Jest ono dla mnie całkowicie zrozumiałe.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze