Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #76

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia Hennessey podkręca McLarena 600LT, a Bugatti chwali się jubileuszowym modelem Chirona. Zapraszam.

20

Chiron edycja specjalna

Bugatti przygotowało specjalną edycję Chirona z okazji 110 lat istnienia marki. Nie mogło więc zabraknąć kolorystycznych odniesień do francuskiej flagi i licznych detali upamiętniających wyjątkowość superauta. We wnętrzu takim elementem jest pamiątkowa tabliczka na konsoli centralnej z litego srebra i karbonu oraz zagłówki foteli z liczbą 110.

Chiron sport 110 ans

Silnik Chirona w szaroniebieskim malowaniu pozostał nienaruszony. To potężna 8-litrowa jednostka W16 o mocy 1500 KM i momencie obrotowym 1600 Nm. Udało się za to obniżyć masę auta względem standardowego modelu o 18 kg, dzięki zastosowaniu większej ilości włókna węglowego. Jubileuszowy Chiron powstanie jedynie w 20 egzemplarzach.

550

Velar

Zachowując odpowiednie proporcje – równie ekskluzywny, bo dostępny tylko przez jeden rok będzie Range Rover Velar SVAutobiography. Pod jego maską znajdziemy przeniesiony z Jaguara F-Type 550-konny silnik V8. Potężna moc trafia na wszystkie koła za sprawą 8-stopniowej skrzyni automatycznej, co gwarantuje znakomite osiągi – 4,5 s do setki i prędkość maksymalną ponad 270 km/h.

340

Hyundai Tucson w nowej odsłonie zadebiutował w 2016 roku, zyskując dużą popularność w naszym kraju. W najmocniejszej benzynowej wersji oferuje 177 KM. Nie wszystkich ta liczba zadowala. Hyundai pracuje już jednak nad modelem, który będzie walczyć o klientów z Cuprą Ateca. Mowa o Tucsonie N ze sportowym zawieszeniem i co najmniej 340-konnym silnikiem. Na czele projektu stoi Albert Biermann, który przeszedł do koreańskiego producenta z oddziału BMW M, co bardzo dobrze wróży. Szybkiego Tucsona możemy spodziewać się w przeciągu 2 lat.

1173

McLaren 600LT Hennessey

Hennessey wziął na warsztat McLarena 600LT i zrobił to, co najlepiej potrafi: stuningował, wyciskając jeszcze więcej mocy z 3,8-litrowej jednostki V8. Po wielu modyfikacjach, w tym ingerencji w elektronikę oraz wymianie na większe turbosprężarek, montażu nowego intercoolera oraz efektywniejszego układu wydechowego, moc McLarena wzrosła z 600 KM do ponad 1000 KM. Zmienił się również moment obrotowy, który teraz wynosi 1173 Nm (wcześniej 620 Nm). W efekcie udało się uzyskać przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 2,3 s.

Cała operacja nie była tylko sztuką dla sztuki, bo Hennessey cały czas pracuje nad Venomem F5. McLaren 600LT, zakupiony prywatnie przez Johna Hennesseya, stanowi w tej pracy ważny punkt odniesienia.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze