Twój blog motoryzacyjny

Seat Leon Cupra ST w wydaniu Siemoneit Racing

Seat Leon ST Cupra łączy w sobie niezłe osiągi z funkcjonalnością. Zdarzają się jednak malkontenci, dla których 300 koni pod maską w rodzinnym aucie to za mało. I tu wkracza Siemoneit Racing ze swoją ofertą.

Opuszczający fabrykę Leon Cupra ST dysponuje mocą 300 KM (i 380 Nm) z 2-litrowej benzynowej jednostki. Musimy za niego zapłacić blisko 150 000 zł (bazowa wersja). Niemiecki tuner Siemoneit Racing przygotował kurację wzmacniającą silnik, dzięki której otrzymujemy 521 KM przy 6500 obr./min. i 620 Nm momentu obrotowego.

Pakiet modyfikacji kosztuje 23 800 euro (ok. 101 000 zł)

I sprowadza się do montażu większej turbosprężarki, nowego intercollera oraz efektywniejszego układu dolotowego. Z nowym osprzętem Cupra ST przyspiesza do setki w 3,4 s, a jej prędkość maksymalna z elektronicznym limiterem wynosi 280 km/h.

Poprawiono również pracę dwusprzęgłowej, 7-stopniowej automatycznej przekładni

Sportowe kombi otrzymało nowe zawieszenie KW Sport i ceramiczne hamulce z Audi RS3 z tarczami w rozmiarze 370 mm. Wizualnie auto wyróżnia się 19-calowymi kutymi felgami i dopasowanymi oponami Michelin Sport Pilot Cup 2.

To nie wszystko

Gdyby jednak ten pakiet wydał się dla potencjalnego nabywcy zbyt radykalny, niemiecki tuner ma alternatywną propozycję. Obejmuje ona modyfikację jednostki Leona Cupry do 444 KM. Z taką mocą Cupra nadal góruje nad większością hot hatchy na rynku, zapewniając jednocześnie praktyczność związaną z nadwoziem kombi. W portfelu również pozostają pewne oszczędności, bo cena tej modyfikacji wynosi „tylko” 14 900 euro.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze