Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nissan Micra N-Sport

W ofercie Nissana pojawi się nowa Micra oznaczona jako N-Sport. Będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych oraz z automatyczną skrzynią CVT Xtronic w opcji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pod maską nowa, mocniejsza jednostka

Micra N-Sport

Silnik o pojemności 0,9 l o mocy 90 KM zastąpiony zostanie 1-litrową 3-cylindrowa jednostką IG-T, która generuje 100 KM i 160 Nm momentu obrotowego. Współpracuje z 5-biegową manualną przekładnią. Oprócz większej mocy atutem nowego silnika będzie również niższa emisja CO2 oraz niższe zużycie paliwa.

Micra

W gamie znajdzie się także nowy turbodoładowany 1-litrowy motor DIG-T o mocy 115 KM i momencie obrotowym na poziomie 180 Nm (przy 1750 obr./min.). Połączono go z 6-biegową manualną przekładnią. W tym wariancie Nissan Micra przyspiesza do setki w 9,9 s. To o 1 sekundę szybciej od „starej” 100-konnej wersji.

Automatyczna skrzynia CVT Xtronic jest opcją w konfiguratorze. Dostaniemy ją jedynie z najmocniejszym silnikiem.

Micra N-Sport bardziej zwrotna i przyjemniejsza w prowadzeniu

Micra

Jazda Nissanem Micraą w wersji N-Sport ma sprawiać przyjemność. Kierowca będzie siedział 10 mm niżej asfaltu, mając do dyspozycji poprawiony układ kierowniczy i twardsze zawieszenie. Dodatkową cechą jest funkcja overboost, która pozwoli zwiększyć chwilowo moment obrotowy o 20 Nm.

Z zewnątrz Micrę N-Sport poznamy po czarnych listwach i obudowie lusterek bocznych

Nissan Micra

Tylna szyba otrzyma przyciemnienie. Na końcowy wizualny efekt złoży się chromowana końcówka wydechu i zestaw 17-calowych aluminiowych felg.

Sprzedaż nowej Micry ze sportem w nazwie rozpocznie się w lutym.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze