Twój blog motoryzacyjny

Nowy Renault Clio z ciekawym wnętrzem

Na miesiąc przed oficjalnym debiutem na genewskich targach motoryzacyjnych Renault pokazał nowe Clio 5. generacji.

Poprzednik należał do najchętniej kupowanych aut w Europie w swojej klasie, rywalizując o klientów z Fordem Fiestą i Volkswagenem Polo.

Clio zyskało świeżość przy niewielkich zmianach wizualnych

Auto wyróżnia się większym grillem, przemodelowanym zderzakiem oraz światłami LED, w których zarysowuje się kształt litery C, jak w modelu Megane. LED-y wejdą w skład standardowego wyposażenia.

Clio w odmianie Initiale Paris zadebiutuje z nowymi 17-calowymi felgami.

5. generacja jest krótsza o 14 mm od poprzedniej

Nadwozie zostało obniżona o 30 mm, aby poprawić aerodynamikę. Pomimo nieco mniejszych rozmiarów platforma CMF-B, na której zbudowano auto, zapewnia więcej miejsca pasażerom i oferuje całkiem przestronny bagażnik. Jego pojemność wzrosła o 26 litrów i wynosi teraz 391 litrów.

Skok jakościowy we wnętrzu

Największą przemianę przeszło wnętrze, który w starym Clio było szare i bez wyrazu. Producent pokazuje co prawda zdjęcia najbogatszej wersji, ale „upgrade” jakości wyposażenia i spasowania materiałów ma dotyczyć całej generacji.

W wersji R.S. Line (zastępuje GT-Line) nie sposób przeoczyć sportowych foteli z podparciem bocznym i czerwonymi przeszyciami, nowej i mniejszej kierownicy pokrytej perforowaną skórą, aluminiowych nakładek na pedały oraz licznych wstawek imitujących karbon.

Skok technologiczny wyraża ekran dotykowy, który według francuskiego producenta jest największym w swojej klasie. Mierzy aż 9,3 cala. Analogowe zegary zastąpiono cyfrowym wyświetlaczem TFT. Na szczęście producent nie usunął wszystkich fizycznych przycisków, zostawiając m.in. tradycyjne pokrętło regulujące klimatyzację.

Do dyspozycji kierowcy będzie elektroniczny hamulec postojowy i ładowarka indukcyjna. W droższych wersjach nie zabraknie ambientowego oświetlenia.

Duży wybór lakierów i możliwość personalizacji

Clio będzie dostępne w 10 kolorach nadwozia, w tym w dwóch nowych barwach – Valencia Orange i Celadon Blue oraz z 3 pakietami stylistycznymi.

Więcej szczegółów, również tych dotyczących jednostek napędowych, które znajdą się w ofercie Renault, poznamy w marcu podczas genewskich targów. Do salonów nowe Clio wjedzie w drugiej połowie 2019 roku.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze