Twój blog motoryzacyjny

BMW M850i według G-Power

Niemieccy specjaliści z G-Power postanowili nie czekać na BMW M8. Na bazie najmocniejszego dostępnego w tej chwili wariantu M850i przygotowali dwa pakiety wzmacniające. Nie obyło się też bez nowych felg. Oto efekt ich pracy.

Stage 1 sprowadza się do optymalizacji oprogramowania V8

Kryje się za nim wzrost mocy w stosunku do 530-konnej wersji bazowej o 90 KM. Rośnie również wartość maksymalna momentu obrotowego z 750 do poziomu 850 Nm. Cena aktualizacji oprogramowania wynosi 2481 euro.

Bardziej radykalną modyfikacją jest Stage 2

W tym pakiecie oprócz zmiany map silnika BMW otrzymuje także sportowe katalizatory i wydech ze stali nierdzewnej (koszt 4155 euro). 4,4-litrowa jednostka V8 twin turbo generuje aż 670 KM i 890 Nm. Co za tym idzie, sprint do setki trwa zaledwie 3,1 s, a prędkość maksymalna sięga 320 km/h (po ściągnięciu ogranicznika – koszt 500 euro).

BMW M850i G-Power wyposażono w zestaw kutych felg Hurricane RR w rozmiarze 21-cali, które wyróżnia klasyczna podwójna szprycha. Cena za komplet to 7521 euro.

M8 kontra M850 G-Power

Nowe BMW M8 zadebiutuje w tym roku. Przypuszczalnie jego moc może być zbliżona do 625-konnego BMW M5 Competition. Czyli o 45 KM mniej od propozycji G-Power. Co istotne, niemiecki tuner zamierza w najbliższym czasie zaoferować 3 poziom modyfikacji zawierający zestaw włókna węglowego oraz nowe turbosprężarki i układ dolotowy.

 

Źródło: G-Power


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze