Twój blog motoryzacyjny

Renault Twingo z nowym odświeżonym wyglądem

Francuski maluch przeszedł bardzo subtelny face lifting. Twingo w wersji na rok 2019 zadebiutuje publicznie na genewskich targach motoryzacyjnych. Mało prawdopodobne jednak, że zobaczymy go w polskich salonach.

Twingo

Projektanci zdecydowali się poszerzyć przedni zderzak i zintegrować światła do jazdy dzienne z reflektorami. Twingo prezentuje się bardziej elegancko dzięki kierunkowskazom, które przyjmują kształt litery C. Personalizując swój egzemplarz można też pokusić się o kilka chromowych wstawek i elementów w nadwoziu.

Twingo

W najdroższej wersji auta na wyposażeniu znajdziemy poprawiony 7-calowy ekran dotykowy z funkcją Android Auto i Apple CarPlay oraz nową tapicerkę na siedzeniach. Wykończenie deski rozdzielczej będzie dostępne w kliku kolorach, podobnie rzecz ma się z kolekcją nowych gałek zmiany biegów. Renault powraca też do zabudowanego schowka na rękawiczki.

Twingo zyska też 5 KM więcej

Twingo

Dwa silniki benzynowe o 3 cylindrach mają teraz odpowiednio 75 oraz 95 KM (turbodoładowany). Pierwszy z nich jest 1-litrową jednostką, drugi ma 0,9 l pojemności, z którym może współpracować dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna. Nie ma na razie wzmianki, czy jednostka Twingo GT dostanie aktualizację.

Twingo

Przyrost mocy jest niewielki, ale należy pamiętać, że waga Twingo waha się pomiędzy 914 kg (wersja bazowa) a 999 kg (wariant z turbodoładowanym silnikiem i automatyczną skrzynią).

Twingo

Aby zmniejszyć współczynnik oporu powietrza, i co za tym idzie, ograniczyć wydatki na paliwo, Twingo zostało obniżone o 10 mm.

Twingo

Nowy uchwyt na pokrywie bagażnika pod wycieraczką rozwiązuje jeden z bardziej frustrujących problemów miejskiego malucha. 2,3-metrowej długości wnęka załadunkowa jest praktyczna i sprawdzi się, gdy trzeba przewieźć przedmioty o trochę większych gabarytach.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że szanse na to, że odświeżony Renault Twingo trafi do Polski są minimalne

Renault Twingo

Powodem ma być kiepska sprzedaż auta. Szkoda, bo charakterystyczny maluch zdecydowanie przyczyniał się do „ubarwienia” miejskiego pejzażu.

 

Zdjęcia: Renault


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze