Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

VUHL 05RR – szybki jak Veyron

Do tej pory superlekki Vuhl 05RR dostępny był jedynie w grze Forza Motorsport 7. To się zmieni, ponieważ jego producent ogłosił w miniony weekend plany wprowadzenia go na rynek. Słabsza wersja VUHL-a 05 jest w sprzedaży od 2016 roku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


VUHL – co to w ogóle za marka?

Vuhl

VUHL jest dziełem dwójki braci z Meksyku. Pojazd o przeznaczeniu torowym, ale z drogową homologacją zadebiutował w 2015 roku. Od tego czasu firma intensywnie pracuje nad jego rozwojem.

Vuhl 05 wykorzystywał 4-cylindrową, 2-litrową turbodoładowaną jednostkę z Focusa ST

W tak lekkiej konstrukcji, nie przekraczającej 725 kg, silnik o mocy 285 KM (i 400 Nm) czyni z Vuhla prawdziwego dominatora na torze. Napęd trafia na tylne koła za sprawą 6-biegowej manualnej przekładni. W efekcie meksykański superlekki samochód przyspiesza do setki w zaledwie 3,7 s, a jego możliwości jazdy z maksymalną prędkością sięgają 245 km/h.

Vuhl 05RR jest jeszcze bardziej hardkorowy

 

Vuhl

Przede wszystkim jest lżejszy – i to aż o 65 kg. To zasługa monokoku z włókna węglowego i aluminium. Co więcej, cechuje się większą mocą i maksymalnym momentem obrotowym. Ta pierwsza wartość wynosi teraz 390 KM, druga – 500 Nm. Z większą 2,3-litrową jednostką, zamontowaną bliżej ziemi (lepszy środek ciężkości), współpracuje 6-biegowa sekwencyjna przekładnia Sadev, która gwarantuje start do setki w czasie 2,7 s. Prędkość maksymalna zwiększyła się o 10 KM.

Stosunek mocy do masy wynosi blisko 600 KM na tonę

Vuhl

Pod tym względem Vuhl 05RR bije takie superauta, jak Ferrari F12 TdF, czy McLaren P1. Producent zastosował nowe zawieszenie, które firmuje Bilstein, opony i skrzydło. Zmiany objęły także splitter oraz dyfuzor. Zaktualizowany pakiet aerodynamiczny umożliwia jazdę w zakrętach z przeciążeniem sięgającym 1,8 g.

Vuhl

Wśród głównych konkurentów są KTM X-Bow oraz Ariel Atom

VUHL 05RR startuje od ceny 119 500 funtów, więc do tanich torowych zabawek nie należy. Kilka pozycji z listy dodatków, takich jak np. tytanowy wydech, czy kask na zamówienie, mogą wywindować cenę do ponad 200 000 funtów.

 

Źródło: carscoops.com, autoexpress.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze