Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ford Mustang Shelby GT500 – tak mocnego Mustanga jeszcze nie było

W Detroit debiutuje Ford Shelby GT500, który wszystko ma duże – silnik, podwójny grill, układ wydechowy, a nawet logo. Oto najmocniejszy Mustang w historii.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Każdy kolejny Mustang Carrolla Shelby’ego był szybszy i wydajniejszy. Jim Farley, prezes Ford Global Markets, twierdzi, że GT500 wpisuje się w tę filozofię.

Ponad 700 KM

Mustang Shelby

Muscle car skrywa 5,2-litrową doładowaną kompresorem jednostkę V8 o mocy ok. 700 KM (GT350 ma „tylko” 526 KM). Napęd na tylne koła przekazuje nowa 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia Tremec poprzez wał z włókna węglowego. I robi to naprawdę szybko – zmiana przełożeń trwa krócej niż 100 milisekund.

Shelby Mustang

Aby skutecznie wykorzystać taką moc, Ford dopasował amortyzatory MagneRide nowej generacji oraz nowy elektroniczny układ wspomagania kierownicy. Poprawił również chłodzenie silnika – aż o 50% wobec GT350 i zoptymalizował aerodynamikę.

Shelby GT500

Niezbędną siłę hamowania zapewnia zestaw Brembo – z 6-tłoczkowymi zaciskami i tarczami w rozmiarze 420 mm.

Jak bardzo jest szybki Shelby GT500?

Tego producent niestety nie chce zdradzić. Obiecuje jedynie, że pokonanie pierwszej ćwiartki to dla Mustanga GT500 kwestia niecałych 11 sekund.

Dostępny w 2 pakietach wyposażenia

Shelby Mustang

Na Handling Package składa się dodatkowa listwa montowana na zakończeniu spojlera, tzw. „Gurney Flap” oraz regulowane górne mocowania amortyzatorów.

Dla prawdziwych entuzjastów muscle cara przygotowano pakiet Carbon Fibre Track. Obejmuje on 20-calowe felgi z włókna węglowego, większe i szersze opony Pilot Sport 2, przeprojektowany splitter i regulowane skrzydło z Mustanga GT4. W tym wariancie tylne siedzenia znikają z wnętrza, co wpływa na obniżenie masy auta.

Będzie można widowiskowo spalić gumę

Shelby GT500

Tryb Line Lock, który działa wespół z Launch Control oficjalnie służy do rozgrzewania opon przed startem w wyścigach równoległych. Umożliwia również efektowne palenie gumy.

Muscle car pojawi się w sprzedaży w USA nie wcześniej niż w 2 połowie roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze