Twój blog motoryzacyjny

Porsche 911 Turbo Gemballa GTR 8XX Evo-R

Gemballa to firma tuningowa dobrze znana miłośnikom marki Porsche. Specjaliści z Leonberga stoją za budową jednego z najbardziej szalonych projektów Porsche, który wyróżnia się nie tylko złożona nazwą i oryginalną stylistyką, ale również oferuje ponadprzeciętną wydajność.

Subtelność nie jest typowa dla tego projektu Porsche 911 Turbo Gemballa

Porsche by Gemballa „krzyczy” wprost swoim wyglądem, że nie ma nic wspólnego ze zwykłym 911 Turbo. Jego nadwozie przeprojektowano pod kątem aerodynamiki. Nowa maska ma teraz dodatkowe wloty powietrza, a z przodu pojawił się nowy splitter. Progi boczne, profil skrzydła i tylny dyfuzor wykonano z włókna węglowego.

Tuner nie zapomniał również poszerzyć nadkola, dzięki czemu można było dopasować szersze koła i niestandardowe opony.

Liczby, liczby, liczby

Gemballa nie zdecydował się na kosztowną wymianę silnika. Kompleksowej modyfikacji – szczegółów nie ujawniono – poddano 3,8-litrową 6-cylindrową jednostkę biturbo z 911 Turbo. W efekcie udało się uzyskać aż 818 koni mechanicznych. Równie imponujący jest nowy maksymalny moment obrotowy – 1098 Nm. Te liczby robią szczególnie wrażenie, kiedy uzmysłowimy sobie fakt, że standardowe Porsche 911 Turbo S ma „tylko” 580 KM i 700 Nm. I rozpędza się do setki w 2,9 s, pokonując granicę 200 km/h w 9,6 s.

Porsche 911 Turbo Gemballa GTR 8XX Evo-R przyspiesza do setki w zaledwie 2,38 s

Po 7,5 s od startu kierowca mknie już 200 km/h. Zamknięcie licznika oznacza jazdę z prędkością blisko 370 km/h. To wartości zarezerwowane dla prawdziwych hiperpojazdów, z Koenigseggiem na czele.

Porshe Gemballa planuje zbudować tylko 88 egzemplarzy

Chętnych na tego drogowego potwora z pewnością nie zabraknie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze