Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #73

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o nowym Oplu Zafira i nerkach BMW serii 7. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


4500

Zafira Life

Opel Zafira urósł i zyskał przydomek Life. Z mini vana stał się vanem, dostępnym w sumie w 3 wersjach długości nadwozia. Będzie można go wybierać jak kawę w Starbucksie pomiędzy wariantem Small (4,6 m), Medium (4,95 m) i Large (5,3 m). Za takim pomysłem kryje się przestronność, wzrost praktyczności i większe możliwości, jeśli chodzi o ładowność. W najdłuższej wersji Zafira Life „Large” przewiezie 9-osobową rodzinę, a po demontażu foteli zaoferuje aż 4500 l przestrzeni bagażowej. Oficjalny debiut auta przewidziano na 18 stycznia.

4806

McLaren Senna

McLaren pochwalił się wynikami sprzedaży za 2018 rok. Producent z Woking sprzedał 4806 aut, co oznacza znaczny skok procentowy (dokładnie 43,9%) wobec wyników z 2017 roku (3340 aut). Jednocześnie jest to już 8 rok z rzędu, kiedy McLaren notuje wzrost sprzedaży. Duża w tym zasługa Chińczyków, którzy ciepło zareagowali na takie modele, jak 570S Spider i 720S. Chiński rynek stanowi obecnie blisko 7% globalnej sprzedaży McLarena. Brytyjski producent nie próżnuje również na rodzimym rynku, otwierając nowe salony – m.in. w Leeds i Hatfield.

7

BMW serii 7

Wyciekła fotografia BMW serii 7 po faceliftingu, a chwilę później BMW wypuściło do sieci zdjęcia całej limuzyny. To co uderza, to potężnych rozmiarów grill, który wydaje się być jeszcze większy w towarzystwie wąskich reflektorów. I chociaż gargantuiczne nerki nie powinny nas już szczególnie dziwić, bo w przypadku SUV-a BMW X7 Niemcy również poszli w gigantomanię, to jednak jest to element, do którego trudno się po kilku miesiącach przyzwyczaić. Wyznaczająca standardy luksusu limuzyna zadebiutuje oficjalnie na genewskich targach.

30

Kierowca nowego Lamborghini Huracan Evo znajdzie za plecami wolnossącą jednostkę V10 o pojemności 5,2-litrów, która teraz wytwarza 640 KM i 600 Nm. Czyli udało się uzyskać dodatkowe 30 KM względem poprzednika. Większa moc to jednak nie wszystko. Lambo Evo wyróżnia się również lepszą wydajnością aerodynamiczną (5 razy większa siła docisku) przeprojektowanym aktywnym zawieszenie, czy usprawnionym napędem na 4 koła. Główną jednostką dowodzenia auta jest system Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata, który odpowiada za większość systemów i funkcji związanych z dynamiką auta, optymalizując jego osiągi. Więcej o Huracanie Evo tutaj.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze