Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 faktów na temat nowego Mercedesa CLA

Pierwsza generacja Mercedesa CLA okazała się hitem (szczególnie spodobał się młodym Amerykanom), sprzedając się w sumie na świecie w liczbie ponad 750 000 egzemplarzy. Równie wysokie oczekiwania są wobec jego następcy, który zadebiutował dziś na targach CES w Las Vegas. Oto kilka najważniejszych faktów na jego temat.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Najnowszy CLA urósł w stosunku do poprzedniej generacji

Mercedes CLA

Auto jest długie na 4688 mm (więcej o 48 mm) i szerokie na 1830 mm (dodatkowo o 53 mm). Rozstaw osi to 2729 mm (plus 30 mm). Większe rozmiary przekładają się na nieco przestronniejszą kabinę, co przede wszystkim docenią osoby o wysokim wzroście. Większe wymiary nie dotyczą bagażnika, który zmniejszył się o 10 litrów i jego pojemność wynosi teraz 460 litrów.

Silniki? Na razie wiadomo tylko o jednym

Mercedes CLA

Debiutujący w Las Vegas Mercedes CLA 250 drugiej generacji napędzany jest turbodoładowaną 4-cylindrową jednostką benzynową o pojemności 2-litrów, która generuje 225 KM i odznacza się maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm. Silnik połączono z dwusprzęgłową, 7-stopniową przekładnią automatyczną.

Nowy Mercedes CLA

Jednostka ta nie wyczerpuje szerokiej (podobno) gamy silnikowej nowego CLA, ale nic więcej w tej chwili nie wiadomo. Można tylko domyślać się, że większość jednostek, które trafią pod maskę Mercedesa CLA, oferowana jest w nowej Klasie A.

Elegancka stylistyka i bezramkowe drzwi

Mercedes CLA

Czterodrzwiowe coupe czerpie ze stylistyki większego CLS-a – patrz: tył. W ostro zarysowanej kratce chłodnicy i wąskich reflektorach uwidacznia się Klasa A. Mercedesowi udało się zachować harmonijnie opadającą linię dachu, przez co samochód jest atrakcyjny dla oka. Elegancji dodają mu bezramkowe drzwi. Czy to wszystko jednak wystarczy, by nowy Mercedes CLA stał się ikoną współczesnego designu? Gorden Wagener, szef projektowania Daimler AG, dostrzega w nim taki potencjał.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa na pokładzie

Mercedes CLA

Mercedes chwali się tym, że część zastosowanych rozwiązań w CLA spotkać można w najnowszej Klasie S. Należy do nich z pewnością system półautonomicznej jazdy. Na wyposażeniu znajdziemy również m.in. w system aktywnego hamowania, asystenta utrzymania na pasie ruchu, czy system wykrywający zagrożenie uderzenia w tył (Pre-Safe Plus). Poziom bezpieczeństwa podnosi zestaw adaptacyjnych reflektorów Multibeam LED i cała masa kamer i radarów, które monitorują otoczenie wokół auta.

Wnętrze? Idealne dla gadżeciaży 

Mercedes CLA

W kokpicie znajdziemy parę wyświetlaczy o przekątnej 7-cali, które w opcji mogą mieć nawet 10,25 cala. Mercedes udoskonalił system MBUX (Mercedes-Benz User Experience), w tym rozpoznawanie głosowe „Hey, Mercedes”. Pojazd będzie teraz reagował na bardziej złożone komendy i rozpoznawał większą liczbę gestów. Co poza tym? W pełni personalizowany wyświetlacz, inteligentny system oświetlenia, kolorowy HUD i udoskonalona nawigacja z funkcją rozszerzonej rzeczywistości.

Mercedes CLA pojawi się w sprzedaży najwcześniej w maju 2019 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze