Twój blog motoryzacyjny

Top 5 oryginalnych prototypów Porsche według Porsche

To jest już niejako tradycja, że producent ze Stuttgartu co jakiś czas przedstawia historię sportowej marki w formie skondensowanego video. W najnowszym filmie Porsche wybrało 5 najciekawszych prototypów, które utorowały drogę dla kilku współczesnych modeli.

Co my tu mamy?

5 naprawdę niezwykłych pojazdów. Materiał otwiera kompaktowe i aerodynamiczne Porsche 984, będące zapowiedzią Boxstera.

Mało kto dziś pamięta, że ten roadster, ochrzczony mianem Junior, ma pewien związek z Seatem. Porsche przygotowywało dla hiszpańskiej marki silniki, a w przypadku prototypu 984 obie marki planowały ze sobą współpracować. Ostatecznie jednak Seat wycofał się z projektu, a niedługo potem światowy kryzys na rynku walutowym przystopował też Niemców.

Na szczególną uwagę zasługuje Porsche Cayenne w wersji cabrio z 2002 roku

Dowód na to, że wyobraźnia ludzka jest nieskończona i nie ma granic. W pewnym sensie tym prototypem Niemcy przewidzieli przyszłość. Wiele lat później na rynku zadebiutował przecież SUV Nissana bez dachu – Murano CrossCabriolet. I choć nie sprzedawał się najlepiej, to śladami Nissana wkrótce podążyli Brytyjczycy, prezentując Range Rovera Evoque convertible. Porsche na szczęście swój projekt porzuciło.

Jest również słynne Porsche Panamericana

Wspominałem już o nim na blogu tutaj. To niezwykły prezent, który otrzymał na swoje 80. urodziny Ferry Porsche. Prototyp powstał w zaledwie kilka miesięcy, a projekt dachu miał istotny wpływ na rozwój kolejnych generacji Porsche w wersji Targa.

Oto cały film z najciekawszymi prototypami Porsche:

 

Źródło: Porsche


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze