Twój blog motoryzacyjny

Tak przyspiesza Mercedes-AMG GT 63S 4-Door Coupe

Ma bardzo długą i kontrowersyjną nazwę i równie kontrowersyjny dla wielu wygląd. Jest też piekielnie szybki, o czym świadczą podawane przez producenta liczby i rekord na Nurburgringu. Teraz Mercedes-AMG GT 63S 4-Door Coupe, bo o nim mowa, zweryfikował swoje osiągi na długiej prostej. Jest moc!

Test na lotnisku

Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można sprawdzić w bezpieczny sposób i bez łamania prawa możliwości superszybkich aut. Niekoniecznie nadaje się do tego niemiecki Autobahn. Najlepszym rozwiązaniem jest pas lotniska o odpowiedniej długości.

To właśnie na zamkniętym odcinku pasa startowego na lotnisku Essaouira-Mogador w Maroku przeprowadzono test przyspieszenia prawdopodobnie najszybszego czteromiejscowego pojazdu, jaki jest od niedawna dostępny na rynku.

Mercedes-AMG GT 63S 4-Door Coupe jeńców nie bierze

To potężny sedan, którym podróżować w luksusowych warunkach mogą 4 osoby. Niemieccy specjaliści zadbali o to, żeby kierowcy mocy nigdy nie zabrakło. W najmocniejszym wariancie GT 63S pracuje pod maską 4-litrowa jednostka V8, która rozwija 639 KM i wyróżnia się momentem obrotowym 900 Nm. Według Mercedesa dwutonowe auto jest w stanie rozpędzić się do setki w czasie zaledwie 3,2 s i jechać z maksymalną prędkością 315 km/h. Te wartości postanowili zweryfikować dziennikarze Motorsport Magazine.

A będzie jeszcze szybciej

Mercedes planuje bowiem wypuścić wersję hybrydową auta o całkowitej mocy układu napędowego ponad 800 KM. Takie rozwiązanie, z podwójnie doładowanym V8, zastosowano w koncepcyjnym projekcie Mercedesa, który zadebiutował na zeszłorocznych genewskich targach motoryzacyjnych. Oznacza to wstęp do elitarnego klubu superaut, zdolnych pokonać setkę w czasie poniżej 3 s.

Wracając do AMG GT 63S 4-Door Coupe

Zorientowany na wydajność pojazd, który będzie rywalizował z Porsche Panamera Turbo, wyceniony został w Polsce na 793 500 zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że to bazowa suma. Przy zaznaczaniu kolejnych opcji w konfiguratorze możemy bardzo szybko przekroczyć milion zł. Nieco słabsza odmiana bez litery S w nazwie o mocy 585 KM w cenniku startuje od 736 500 zł.

 

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze