Twój blog motoryzacyjny

Manhart przedstawia: MH8 600

Manhart Performance wie, jak podsyca się emocje. Niemiecki tuner z Wuppertal przygotował specjalną wersję standardowego modelu serii 8, która ma umilić oczekiwanie na pojawienie się na rynku oryginalnego M8.

Nazywa się MH8 600

Najmocniejszy członek rodziny BMW, czyli nowe BMW M8 nadjedzie dopiero w 2019 roku. Manhart uznał, że życie jest zbyt krótkie, aby tyle czekać i przedstawił własny projekt o nazwie MH8 600.

MH8 600

Czarne nadwozie z charakterystycznym żółtym paskiem

Manhart nie silił się na specjalną kolorystykę. Postawił na sprawdzony czarny kolor i żółty pasek, który ciągnie się wzdłuż nadwozia i akcentuje na masce. Sportowe coupe zostało obniżone dzięki zestawowi sprężyn H&R i doposażone o 21-calowe aluminiowe felgi. Charakterności dodają mu także zderzak i tylny spojler wykonany z włókna węglowego oraz nowy układ wydechowy z czterema końcówkami.

Najważniejszym elementem całego projektu jest oczywiście silnik

Jednostka V8 o pojemności 4,4 l z podwójnym turbodoładowaniem nie ma już 530 KM i 750 Nm. Pakiet optymalizacji oprogramowania sprawił, że moc auta wzrosła do 621 KM. Wartość maksymalna momentu obrotowego również uległa zmianie i wynosi teraz aż 870 Nm. Dzięki standardowemu napędowi na 4-koła wszystkie te liczby powinny być dobrze wykorzystane.

MH8 600

Brak informacji na temat osiągów działa tylko na wyobraźnię

Seryjne BMW M850i z topowym silnikiem V8 przyspiesza do setki w 3,7 s. MH8 600 z pewnością jest szybsze. Jego cena pozostaje nieznana, ale można przypuszczać, że modyfikacja Manharta będzie korzystniejsza finansowo od dopłaty między M850i, a sportową M8.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze