Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Gymkhana numer 10

Wszechświat Gymkhany zgodnie z prawami widowiska na miarę XXI wieku rozszerza się cały czas. Schemat pozostaje ten sam, ale forma ewoluuje. Oto 10. już odsłona show, którego ojcem chrzestnym jest Ken Block.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Gymkhana jest wyjątkowa jak cukierki Werther’s Original

Gymkhana 10

Smakuje zawsze tak samo i ma już całkiem długą tradycją. W tym roku mija 10 lat, od kiedy Ken Block po raz pierwszy wsiadł za kółko Imprezy WRX STI z 2006 roku, by wykonać kilka efektownych ewolucji na opustoszałym pasie lotniska i przy okazji spalić kilka opon. To pamiętne video, jeszcze nie takie widowiskowe, o nieostrych kadrach i bez fajerwerków montażowych, dało początek całej serii. Warto sobie je przypomnieć, aby zobaczyć, jak Gymkhana zmieniła się przez ten czas.

Choć Gymkhana jest znakiem rozpoznawczym Kena Blocka, dziś należy ją traktować znacznie szerzej. To zjawisko, wokół którego tworzy się spektakl. Z technologicznym zapleczem, profesjonalnym sprzętem filmowym, z rozbudowaną scenografią i statystami na planie.

Gymkhanę można postrzegać jako fenomen socjologiczny

Oryginalne filmy tylko w serwisie youtube zanotowały ponad 400 milionów odsłon. O Gymkhanie się mówi, pisze i komentuje na długo przed każdą kolejną częścią udostępnioną w sieci. Każdy nowy samochód Blocka ma premierę z pompą zarezerwowaną dla największych debiutów motoryzacyjnych na świecie. Sam styl Gymkhany doczekał się licznych naśladowców, kopistów, a nawet sieciowego trollingu. Bo pomimo tego, że Ken Block jest jeden i niepowtarzalny, to tak naprawdę współcześnie można spotkać wielu mu podobnych, którzy z jazdy pomiędzy przeszkodami uczynili show. Kwestią czasu jest, kiedy na temat Gymkhany powstanie pierwsza praca magisterska. A może już taka powstała?

Show nie brakuje również w 10. odsłonie Gymkhany firmowanej przez Blocka

Najdłuższej z całej serii, bo trwającej aż 19 minut. Amerykański kierowca odwiedza w sumie 5 miejsc, dysponując 5. różnymi autami. Wśród nich swoją premierę ma Ford Fiesta WRC, a także totalnie szalony Ford F-150 Hoonitruck o mocy 914 KM. Sami zobaczcie:

 

Przeczytaj też: Szybkie pojazdy Kena Blocka


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze