Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door – powrót do przeszłości

Drzwi otwierane pod wiatr to domena Rolls-Royce, ale i amerykański Lincoln ma coś do powiedzenia w tym temacie. W latach 60. można było kupić Continentala z drzwiami w stylu „suicide doors”. Współczesne najnowsze wydanie Lincolna Continentala upamiętnia ten fakt.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Jego pełna nazwa jest długa i dostojna

Lincoln Continental

Lincoln Continental 80th Aniversary Coach Door. 80 – bo w przyszłym roku minie 80 lat, od debiutu oryginalnego Continentala na rynku. Coach Door – bo brzmi lepiej od „suicide doors”, które to po raz pierwszy zamontowano w Lincolnie w 1961 roku.

„Ludzie doceniają elegancję i urok. I chcą też najprostszego sposobu, by wsiąść i wysiąść z pojazdu. Te drzwi to umożliwiają” – powiedział David Woodhouse, dyrektor Lincolna ds. projektowania

Nie obyło się jednak bez problemów. Ale Lincoln się uparł

Lincoln

Takie rozwiązanie co prawda poprawia komfort pasażerów i ułatwia zajęcie miejsca na tylnych siedzeniach, ale też podnosi koszty związane z produkcją. Aby znaleźć miejsce na potężne drzwi otwierane pod kątem 90 stopni, producent musiał wydłużyć rozstaw osi.

Lincoln Continental

Innym problemem do pokonania były kwestie związane z bezpieczeństwem. Drzwi udoskonalono o elektroniczne sterowanie, które ma zapobiec przypadkowemu otwarciu się drzwi przy prędkości powyżej 3 km/h. Także jeśli chodzi testy zderzeniowe, Lincoln zapewnia, że edycja specjalna jest równie bezpieczna, co Continental wyposażony w standardowe drzwi.

Za to pod maską bez zmian

Jubileuszowy Continental wykorzystuje 3-litrową jednostkę V6 z podwójnym doładowaniem, która produkuje 400 KM i dysponuje momentem obrotowym na poziomie 542 Nm. Napęd trafia na 4 koła za pośrednictwem 6-biegowej automatycznej przekładni.

Lincoln wyprodukuje tylko 80 egzemplarzy

Continental

Podobno Continental nie jest najlepiej sprzedającym się sedanem w USA. W przypadku wydania specjalnego z pewnością będzie inaczej. Limitowana do 80 sztuk edycja ma ogromny potencjał kolekcjonerski i nawet wysoka cena – mówi się o kwocie przekraczającej 100 000 dolarów – nie powinna odstraszyć zainteresowanych.

Dodatkowo nabywca Lincolna może zdecydować się na pakiet Black Label

W jego ramach otrzyma dostęp do usług darmowego mycia na wyszczególnionych myjniach, okresowy detailing, a nawet możliwość realizowania doznań kulinarnych w wybranych restauracjach.

 

Przeczytaj też: 10 aut z nietypowo otwieranymi drzwiami

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze