Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aviar Motors R67, czyli elektryczny Mustang z Rosji

Rosyjski startup Aviar Motors planuje produkować pojazd elektryczny na bazie oryginalnego Mustanga z 1967 roku. To się nie może udać.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Aviar Motors R67 wygląda dość intrygująco, jak na pierwsze wizualizacje przystało

Aviar R67

Ma modne klamki chowane w nadwoziu, duże 20-calowe felgi i zawłaszczający cały kokpit 17-calowy ekran dotykowy, na wzór tego z Tesli.

Aviar R67

Jego dwa silniki elektryczne (po jednym na oś) generują łącznie 840 KM i 966 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to na osiągi. Aviar Motors R67 ma rozpędzać się do setki w zaledwie 2,2 s. Równie imponujący jest jego zasięg – bateria o pojemności 100 kWh umożliwia według producenta pokonanie dystansu 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Cenę auta oszacowano wstępnie na 500 000 dolarów.

Aviar R67

Już te liczby każą podejść do tego projektu ze sceptycyzmem

Producenci znacznie więksi od rosyjskiego startupu i dysponujący ogromnym budżetem oraz zapleczem technologicznym mieli trudności z realizacją podobnych celów w rzeczywistości. Chiński Nio EP9, który przeszedł już testy na Nurburgringu, oferuje krótszy zasięg (ok. 420 km), a w sprincie do setki odstaje od wyniku podawanego przez Aviar Motors o 0,5 s. W tyle pozostaje też chorwacki Rimac. Podobne wartości reprezentuje chyba tylko Tesla roadster, która najwcześniej zadebiutuje w 2020 roku. I o której wiadomo, że powstała w formie prototypu. O R67 tego powiedzieć nie sposób.

Rosyjski Mustang podobny jest trochę do elektrycznego Mustanga firmy Charge Automotive z Londynu

Mustang

Na jego tle jednak również wypada mało wiarygodnie. Oficjalnie licencjonowany elektryczny Mustang, za którym stoją specjaliści z Williamsa (Formuła 1) i McLarena, dysponuje mniejszą mocą (408 KM) i realnym zasięgiem na poziomie 200 km. Setkę łyka w 3,4 s, a jego koszt zakupu wynosi 255 000 dolarów. Dużo, ale niemal dwukrotnie mniej od R67.

Rosyjski Mustang na prąd – to się po prostu nie może udać.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze