Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Audi E-Tron GT Concept – elektryczne zjawisko

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles Audi zaprezentowało koncept elektrycznego czterodrzwiowego coupe, który w wersji produkcyjnej pojawi się w 2020 roku. Oto Audi E-Tron GT.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Audi może pochwalić się już w pełni elektrycznym pojazdem. To sportowy SUV E-Tron, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku.

Zjawiskowy Koncept GT jest częścią większego projektu Audi i ma na celu mocne zaakcentowanie obecności niemieckiej marki na rynku elektrycznych pojazdów. Do 2025 roku Audi planuje wyprodukować w sumie 12 aut z napędem elektrycznym. Trzy z nich, w tym wariant E-Tron GT, zadebiutują na rynku do 2020 roku.

Koncept E-Tron GT

Audi e-tron GT

Pojazd powstał przy ścisłej współpracy z Porsche. I rzeczywiście trudno nie odnieść wrażenia o podobieństwie do modelu Taycan. Obydwa auta mają zbliżone rozmiary, zasięg i moc. Również wizualnie łączy je wiele podobnych detali.

Za napęd odpowiadają 2 silniki, po jednym na oś

Układ generuje łącznie 434 kW (590 KM), a moc trafia na cztery koła. Jest to tzw. elektryczne Quattro, a jego sposób funkcjonowania leży w gestii elektronicznego systemu kontroli i sterowania.

Audi e-tron GT

E-tron GT na rozpędzenie się do setki potrzebuje zaledwie 3,5 s. Po 12 s od startu jedzie już z prędkością 200 km/h. Identycznymi wartościami cechuje się Porsche Taycan. Do wspomnianych osiągów przyczynia się również niska masa konceptu, którego nadwozie wykonano częściowo z karbonu i aluminiowych elementów.

Zasięg na jednym ładowaniu to ok. 400 kilometrów (wg. norm WLTP)

Audi e-tron GT

Dzięki szybkiej ładowarce o napięciu 800 Volt napełnienie baterii litowo-jonowych o pojemności 90 kWh do poziomu 80% ma zajmować nie więcej niż 20 minut. W grę wchodzi także ładowanie bezprzewodowe za sprawą układu Audi Wireless Charging.

e-tron GT

W kabinie postawiono na tworzywa sztuczne

Audi e-tron GT

Cyfrowe ekrany zorientowane są na kierowcę. Można je obsługiwać z pomocą asystenta głosowego. Audi przyznaje się do zastosowania we wnętrzu materiałów wegańskich: skóra jest syntetyczna, podsufitkę wykończono mikrofibrą, a wykładzina została wykonana ze starych sieci rybackich po recyklingu.

Cenę Audi E-Tron GT poznamy bliżej wyznaczonego terminu produkcyjnej wersji. Jedno jest pewne – jeśli niemieckie elektryczne GT trafi na rynek, Tesla Model S zyska groźnego konkurenta.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze