Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ambitny plan Cupry: 7 nowych modeli w najbliższych 3 latach

Sportowa marka Cupra istnieje od niedawna, ale jej plany są dalekosiężne. Hiszpanie chcą wprowadzić 7 nowych modeli na rynek jeszcze przed 2021 rokiem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Taką informacją podzielił się z mediami Antonio Labate, dyrektor ds. rozwoju i strategii marki Cupra, na konferencji poświęconej Suv-owi Ateca. Wśród 7 planowanych modeli znajdą się m.in. limitowane wersje Cupra Ateca.

W tej chwili w portfolio Cupry znajdują się dwa modele

Od kiedy Cupra wydzieliła się od Seata na początku roku i funkcjonuje jako osobna marka, poznaliśmy w sumie dwa nowe auta: wspomnianego SUV-a Cupra Ateca oraz elektryczną wyścigówkę Cupra e-Racer.

Koncepcyjna Cupra e-Racer jest wyposażona w 4 silniki elektryczne i dysponuje łączną mocą 402 KM, którą można w razie potrzeby zwiększyć na krótką chwilę do 670 KM. To raczej zapowiedź tego, jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądać oblicze motorsportu niż propozycja na teraz. Zupełnie inaczej sprawa ma się z SUV-em Cupra Ateca, na którego można już składać zamówienia od kilku tygodni.

Cupra Ateca może być przebojem na rynku

Cupra Ateca

Zasilana turbodoładowanym 2-litrowym 4-cylindrowym silnikiem Ateca oferuje nabywcom 300 KM i 400 Nm. Jednostka współpracuje z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową DSG i napędem na 4 koła. Wszystko to przekłada się na sportowy charakter auta – sprint do setki jest kwestią 5,4 s, a prędkość maksymalna sięga 245 km/h. Co więcej, z ceną bazową 191 900 zł i prezentowanymi osiągami trudno dla Cupry Ateca znaleźć konkurencję.

Cupra Ateca

Cupra Leon następny w kolejce, ucieszą się też miłośnicy SUV-ów

Następnym modelem Cupry będzie nowe sportowe wydanie Leona, który w Europie cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie zabraknie również SUV-ów. W pierwszej kolejności należy się spodziewać debiutu 7-miejscowej Cupry Tarraco oraz dużo mniejszej Cupry Arona. Firma pracuje również nad niestandardowym crossoverem. Cechujące się hiszpańskim temperamentem pojazdy z pewnością mocno namieszają w tych dwóch najpopularniejszych obecnie segmentach, szczególnie że Cupra stawia na wyrazistość i jak mało która marka wie, jak generować emocje.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze