Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lamborghini Urus ST-X – nie tylko na tor

Lamborghini chce stworzyć nową serię wyścigową, która połączy jazdę na torze z rywalizacją off-road. W tym celu powstał wyjątkowy projekt wyczynowego Urusa ST-X.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Zawody dla wybrańców

Pomysł w gruncie rzeczy jest bardzo prosty i sprowadza się do ścigania na specjalnie przygotowanych i spełniających wymogi FIA trasach o różnej nawierzchni usportowioną wersją Urusa. Rywalizować ze sobą będą mogli najwierniejsi klienci marki, którzy wyłożą odpowiednią sumę za samochód, jak i samo uczestnictwo. Jak wielkie to będą kwoty, tego włoski producent nie ujawnił. Wiadomo jednak, że obejmą obsługę zawodów przez Lamborghini oraz pełne wsparcie techniczne dla auta.

Urus ST-X

Wizualnie Lamborghini Urus ST-X wyróżnia się zielonym malowaniem Verde Mantis

Ma maskę wykończoną włóknem węglowym z powiększonymi wlotami, karbonowe obudowy lusterek, a także przeprojektowany względem produkcyjnej wersji grill, dyfuzor i układ wydechowy. Z tyłu zauważalny jest delikatny spojler, a w nadkolach nie sposób przeoczyć potężnych 21-calowych felg i opon Pirelli.

Urus ST-X

Ponieważ SUV został zaprojektowany z myślą o współzawodnictwie, we wnętrzu znalazła się klatka bezpieczeństwa, system przeciwpożarowy, a także bezpieczny zbiornik paliwa w homologacji FIA FT3.

Mniejsza masa, ten sam silnik

Zespołowi Lamborghini Squadra Corse udało się odchudzić Urusa aż o 25% w stosunku do standardowego modelu. Oznacza to, że koncept może ważyć poniżej 1650 kg. Zbijaniu masy nie towarzyszyła jednak ingerencja w silnik. Maska SUV-a skrywa więc 4-litrową jednostkę V8 twin turbo o mocy 650 KM i momencie obrotowym na poziomie 850 Nm.

Urus ST-X

Seryjny Urus rozpędza się do setki w 3,6 s, wersja ST-X z pewnością będzie szybsza

Lamborghini przewiduje małoseryjną produkcję, uzależniając jej limit prawdopodobnie od tego, czy pomysł zaskoczy i spodoba się klientom. Jeśli odzew będzie pozytywny, nowy format zadebiutuje w 2020 roku i będzie realizowany w Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

 

Źródło: Lamborghini


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze