Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #66

W zestawieniu najciekawszych liczby tygodnia m.in. o pickupie Jeepa oraz elektrycznym Mustangu. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


3,1

Mustang

Londyński startup Charge Automotive zamierza montować silniki elektryczne w oryginalnych Mustangach z lat 60. Klasyczny muscle car otrzyma akumulator o pojemności 64 kWh i dwa silniki elektryczne generujące 300kW (408 KM) i 1200 Nm, co umożliwi pokonanie na jednym ładowaniu 200 kilometrów. Nabywcy elektrycznego Mustanga nie zawiodą się także w kwestii osiągów. Pierwsza setka ma pękać po 3,1 s. Produkcja zamknie się w 499 egzemplarzach, z ceną startującą od 200 000 funtów.

12

Corolla

Toyota ujawniła wygląd nowej Corolli w sedanie. 12. generacja popularnego modelu bazuje na platformie TNGA, ma obniżony środek ciężkości i zwiększoną sztywność nadwozia o 60%. Jest przestronniejsza od poprzedniczki oraz lepiej wyciszona. Jeśli chodzi o napęd – dostępny jest układ hybrydowy. Diesli nie będzie. Do europejskich salonów nowa Corolla zawita w pierwszym kwartale 2019 roku.

725

Wrangler Gladiator

Jeep przygotowuje pickupa na bazie Wranglera. Będzie się nazywał Gladiator i zadebiutuje jeszcze w tym roku na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Jego zdjęcia już wyciekły do sieci, tak jak i kilka podstawowych informacji. Najważniejszą z nich jest zapewne ta związana z silnikiem. Amerykańscy farmerzy – bo to chyba główna grupa docelowa – nie kupią Gladiatora z doładowaną 2-litrową jednostką, znaną z gamy silnikowej Wranglera. Na początku Jeep będzie oferowany z 3,6-litrowym benzynowym V6, do którego z czasem dołączy 3-litrowy diesel V6. Ładowność Gladiatora ma wynosić 725 kg, pickup bez problemu poradzi sobie również z ciągnięciem przyczepy o masie 3,5 tony.

608

X5 M

BMW X5 M coraz bliżej produkcji. Potężny SUV bawarskiego producenta przechodzi aktualnie testy na torze Nurburgring. Nikt co prawda nie oczekuje, że ciężkie X5 M będzie ustanawiać rekordy okrążeń, ale wielu miłośników niemieckiej marki wierzy w to, że będzie to najszybszy SUV BMW. Pod maską pracuje prawdopodobnie 4,4-litrowa jednostka V8 o mocy ponad 608 KM.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze