Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowa Toyota Corolla sedan

Po zaprezentowaniu Toyoty Corolli hatchback i Touring Sports przyszedł czas na sedana. Najpopularniejszy samochód na świecie w tym wariancie prezentuje się całkiem nieźle.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


To już 12. generacja Corolli

Corolla jest najlepiej sprzedającym się modelem Toyoty w historii. Ponad 45 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie od 1966 roku przyczyniło się do szybkiego rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. To właśnie dzięki popularności Corolli Toyota stała się marką globalną. W tym kontekście wprowadzenie na rynek nowego modelu jest wydarzeniem niezwykle istotnym zarówno dla samego producenta, jak i dla potencjalnych nabywców.

Toyota Corolla

Co nowego?

Nowa Corolla opiera się na platformie TNGA, która stanowi podstawę dla wielu innych modeli Toyoty (m.in. CH-R, czy Camry). A to oznacza, że ma niższy środek ciężkości i lepiej zestrojone zawieszenie. Toyota chwali się również tym, że poprawiła sztywność nadwozia aż o 60%.

Wygląd – jest lepiej niż dobrze

Corolla

Nowa Toyota Corolla wygląda agresywniej i bardziej dynamicznie od poprzedniczki. Widać to zwłaszcza z przodu. Ma przede wszystkim mniejsze reflektory oraz znacznie szerszy i cieńszy grill. Tył z gładkim zderzakiem pozostaje bardziej zachowawczy.

Corolla

Auto mierzy 4640 mm długości i 1780 mm szerokości. Rozstaw osi nowej Corolli jest taki sam jak w modelu, który zastępuje.

W gamie silnikowej brak Diesla, dostępny jest za to układ hybrydowy

Corolla w wariancie hybrydowym wykorzystuje jednostkę benzynowa o pojemności 1,8 l. Łączna moc układu to 122 KM. Alternatywą dla hybrydy jest klasyczny układ napędowy z jednostką benzynową o pojemności 1,6 l i mocy 132 KM. Może być sprzężona z 6-biegową manualną skrzynią lub z bezstopniową automatyczną przekładnią CVT, nad którą Toyota podobno intensywnie popracowała.

Wnętrze przeniesione z hatchbacka

Corolla

Kabina jest dość obszerna i jak twierdzi Toyota – lepiej wyciszona. Jeśli chodzi o stylistykę, nie różni się szczególnie względem 5-drzwiowej wersji. Znajdziemy w niej m.in. bezprzewodową ładowarkę do smartfona, 8-calowy centralnie ulokowany ekran systemu multimedialnego z Apple CarPlay oraz Amazon Alexa (nie ma wciąż Android Auto), czy 7-calowy wyświetlacz z zegarami. Miłośnicy nowinek technologicznych ucieszą się z wyświetlacza HUD. Nowy jest również system klimatyzacji, która automatycznie osusza powietrze we wnętrzu, zapobiegając parowaniu szyb.

Corolla

Standardowo Toyota Corolla wyposażona została w liczne aktywne funkcje bezpieczeństwa

Wśród najważniejszych znalazł się m.in. system ostrzegania przed kolizją z poprzedzającym pojazdem oraz z funkcją automatycznego hamowania, asystent utrzymania pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, czy aktywny tempomat.

Nowa Corolla do salonów w Europie trafi w pierwszym kwartale 2019 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze