Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda Scala – pierwsze zdjęcie wnętrza

Na początku grudnia zadebiutuje całkowicie nowy model Skody o nazwie Scala. Zastąpi w gamie Rapida. Niczym w przyzwoitym thrillerze czeski producent postanowił stopniować napięcie i informacje na jej temat podaje w małych dawkach. Dziś ujawnił pierwszy szkic wnętrza.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Jedno zdjęcie to niewiele, ale i na jego podstawie można już coś powiedzieć. Dodatkowe informacje na temat wyglądu kokpitu Scali sygnalizuje również Skoda Vision RS, którą poznaliśmy na targach w Paryżu. To właśnie na tym projekcie ma bazować następca Rapida, co samo w sobie jest znakomitą wiadomością, bo koncept prezentował się świetnie.

Skoda Scala

Bardzo przestronna kabina

Przestrzeń we wnętrzu wynika z rozstawu osi, który mierzy 2649 mm (Rapid miał 2606 mm). Nowa Skoda ma 4362 mm długości i jest wysoka na 1471 mm. W tylnym rzędzie oferuje mnóstwo miejsca na głowę (982 mm) i dużo wolnej przestrzeni na kolana (73 mm).

Wolnostojący wyświetlacz w bezpośrednim polu widzenia kierowcy

W centralnym miejscu deski rozdzielczej tuż nad otworami wentylacyjnymi znajduje się wbudowany wyświetlacz o przekątnej 9,2 cala. To znacząca zmiana w porównaniu do Skody Octavii czy flagowego Superba, w których ekrany nie są tak wyeksponowane. Dodatkowo w opcji będzie można zakreślić zestaw cyfrowych zegarów, czyli tzw. Virtual Cockpit z personalizacją ustawień.

Scala

Skoda stawia na materiały wykończeniowe o wyższej jakości

Co prawda nie sposób tego wywnioskować z udostępnionego szkicu, ale Skoda zapewnia, że nabywcy Scali zostaną pozytywnie zaskoczeni. Czeski producent nowym modelem chce zerwać z wizerunkiem budżetowego pojazdu. We wnętrzu nie zabraknie tapicerki z mikrofibry Suedia z kontrastującymi przeszyciami, ambientowego oświetlenia, czy lepiej dopasowanych miękkich plastików.

Nie zabraknie również technologicznych nowinek na pokładzie

Skoda Scala

Wśród nich m.in. jeszcze większa niż dotychczas integracja pojazdu z usługami internetowymi. Skoda rozwija usługę Connect, dzięki której stanie się możliwe np. otwieranie i zamykanie auta przy użyciu smartfona. Z pozycji telefonu lub tabletu będzie można także uzyskać dostęp do informacji na temat przebytych kilometrów, zużycie paliwa, czy lokalizacji na parkingu.

Debiut Scali nastąpi 6 grudnia w Tel Awiwie, a pierwsze egzemplarze do polskich salonów trafią jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku.

 

Źródło: Skoda


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze