Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99

Alpina ma długą tradycję w oferowaniu limitowanych edycji specjalnych. Najnowsza o nazwie B4 S Bi-Turbo Edition 99 właśnie ujrzała światło dzienne.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99 będzie dostępna zarówno w wersji coupe, jak i kabrio. W przypadku tej drugiej nie ma co jednak liczyć na napęd AWD. W cenniku taką opcję można odnaleźć w wariancie coupe.

452 konie pod maską

Alpina Edition 99

Moc pochodzi z 3-litrowego 6-cylindrowego silnika twin-turbo, który generuje 452 KM i cechuje się maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm (dostępny pomiędzy 3000 a 4500 ob./min.).

Z jednostką współpracuje 8-biegowy automat, a same biegi można zmieniać także dzięki nowym łopatkom przy kierownicy. Zostały wykonane z aluminium i wykończone w matowej czerni. Obydwie wersje nadwoziowe posiadają także mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Alpina to przede wszystkim wysokie osiągi i wydajność

Alpina

Model B4 Edition S Edition 99 pozostaje wierny tej filozofii. Wersja z napędem na 4 koła przyspiesza do setki w 3,9 s. i może mknąć z maksymalną prędkością 303 km/h. Nie zawiodą się również nabywcy wariantu z napędem na tył, który jest wolniejszy zaledwie o 0,3 s.

Ponieważ to edycja specjalna wskazane są oryginalne warianty kolorystyczne nadwozia

Alpina

Alpina stawia na dwa nowe lakiery o nazwie Grigio Medio i Fire Orange oraz czarne wstawki o wysokim połysku. Dla miłośników klasyki przewidziano tradycyjny lakier Alpina Blue. 20-calowe koła Alpina Classic i wydech firmowany prze markę Akrapovic dopełniają wizerunek ekskluzywnego pojazdu o sportowym zacięciu.

Alpina

Oczywiście we wnętrzu królują najlepsze materiały, a ich połączenie ze sobą świadczy o najwyższym kunszcie i artyzmie bawarskich specjalistów. Elektrycznie regulowane sportowe fotele pokryto skórą, która sąsiaduje z alcantarą.

99 sztuk na cały świat

Alpina

Alpina wyprodukuje łącznie tylko 99 sztuk. W Niemczech cena B4 S Edition 99 rozpocznie się od 74 705 euro (ok. 322 000 zł) za wersję coupe i 80 756 euro (348 000 zł) za kabrio. Można już składać zamówienia, ale co do odbioru – trzeba uzbroić się w cierpliwość. Producent przewiduje, że dostawy dla klientów wystartują nie wcześniej niż w drugim kwartale 2019 roku.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze