Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowe Audi R8

Po wcześniejszych zapowiedziach Audi zaprezentowało model R8 w nowym wydaniu. Co o nim wiadomo?


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Wygląd bardziej agresywny

R8

Za sprawą szerszej kratki i trzech otworów między maską a grillem, które stanowią hołd wobec legendy Audi Ur-Quattro, samochód prezentuje się bojowo. Dodajmy do tego kanciaste przetłoczenia, nowy przedni splitter i jeszcze agresywniejsze wloty powietrza.

Pojawiła się też nowa trzyczęściowa osłona silnika do wyboru: z tworzywa sztucznego lub karbonu. Jeśli chodzi o opcje – dostępne będą w sumie 3 pakiety stylistyczne, które podkreślą wygląd splittera, nakładek progowych i dyfuzora. Nowe kolory w palecie lakierów to Kemora Gray oraz Ascari Blue, a opcjonalnie można będzie zakupić czarne emblematy.

Zmiany we wnętrzu Audi R8 sprowadzają się do nowych opcji kolorystycznych

Audi R8

I obejmują takie kolory tapicerek, jak pastelowe srebro z szarym kontrastującym szwem, brąz palomino z szarym przeszyciem lub kolor czarny z niebieskim szwem. Topowa wersja R8 będzie dostępna z pakietem performance design, w skład którego wchodzi skóra, alcantara, włókno węglowe oraz akcenty w kolorze niebieskim.

Pod maską R8 więcej mocy

R8

Poszukiwacze mocnych wrażeń za kółkiem nie będą zawiedzeni. R8 dysponuje zmodernizowanym silnikiem V10 o pojemności 5,2 l, który produkuje teraz 570 KM i 405 Nm momentu obrotowego. Oznacza to wzrost mocy wobec poprzednika o 30 KM (i 10 Nm). Dzięki zwiększonej mocy auto przyspiesza do setki w 3,4 s, a jego prędkość maksymalna sięga 324 km/h.

W wariancie V10 Performance (wcześniej V10 Plus) do dyspozycji kierowcy będzie aż 620 KM i 580 Nm. Tu przyrost mocy jest mniejszy i wynosi 10 KM (i 20 Nm) względem starszej wersji. W tym przypadku Audi R8 na rozpędzenie się do 100 km/h potrzebuje zaledwie 3,1 s. Prędkość maksymalna to 331 km/h.

Zawieszenie też dopracowano

Audi R8

Audi potwierdziło, że R8 ma zmienione zawieszenie, które ma gwarantować większą stabilność i precyzję. Ponadto inżynierowie z Ingolstadt poprawili układ kierowniczy – teraz bardziej responsywny oraz system kontroli trakcji, co przekłada się na lepsze parametry hamowania. R8 będzie można zamówić z ceramicznymi tarczami (w opcji) i ultralekkimi, 20-calowymi felgami.

Kiedy w salonach pojawi się nowe R8?

Audi R8 po face liftingu trafi do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze