Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ares Design Project Pony

Mistrzowie tuningu z Ares Design stworzyli oryginalny projekt auta – Project Pony, które łączy w sobie ducha przeszłości Ferrari z najnowszymi osiągnięciami marki z Maranello.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W tym projekcie ważną rolę odgrywają 2 auta. Pierwszym z nich jest Ferrari 412

Luksusowy grand tourer dla 4 osób, z nadwoziem zaprojektowanym przez studio Pininfarina, zadebiutował w 1985 roku i był produkowany do 1989 roku. Auto otrzymało widlastą dwunastkę o mocy 340 KM i było pierwszym Ferrari z seryjnym systemem ABS na wyposażeniu. To do tego niezbyt popularnego modelu z lat 80. nawiązuje oryginalny projekt specjalistów z firmy Ares Design.

Project Pony

Drugim istotnym pojazdem dla całego projektu jest współczesne Ferrari GTC4Lusso

Czteromiejscowe GT posłużyło jak baza do modyfikacji. Przy wykorzystaniu dużej ilości włókna węglowego udało się uzyskać sylwetkę klasycznego, eleganckiego coupe w stylu retro.

Project Pony

Ferrari w nowej interpretacji jest zresztą bliskie oryginałowi w kilku szczegółach

Zachowano podwójne lampy z tyłu, a także charakterystyczne podnoszone przednie reflektory. Sporo czasu poświęcono wnętrzu. Znalazła się w nim zmodyfikowana deska rozdzielcza, brązowa skóra z białymi kontrastującymi szwami oraz kierownica bez spłaszczonego wieńca.

Project Pony

Układ napędowy Ferrari GTC4Lusso pozostał nienaruszony

Projekt Pony ma więc napęd na 4 koła, tylną oś skrętną i wolnossący silnik V12 o pojemności 6,3 l, który generuje 690 KM i 697 Nm momentu obrotowego. Bez zmian pozostają też osiągi. Jego przyspieszenie do setki wynosi tylko 3,4 s, a prędkość maksymalna sięga 335 km/h.

Ares Design Project Pony

Za wyjątkowość płaci się podwójnie

Tego typu projekty z automatu są mocno limitowane i nie inaczej będzie z produkcją Ares Design Project Pony. Cena nie jest jeszcze znana, ale w kuluarach pada kwota 700 000 euro. To ponad dwukrotność sumy, jaką trzeba zapłacić za nowe Ferrari GTC4Lusso, ale z pewnością chętnych na taką konwersję nie zabraknie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze